Aktualności

20
Maj
plakat

Rajd Nocny... ale kosmos!

Serdecznie zapraszamy! Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na plakacie obok :)

29
Kwi

21 maja - Historia naszej blachy

21 maja o godz. 17.30 zapraszamy do COP przy ul. Kopernika 14 w Katowicach. Prelegentami będą Renata i Edward Kudelscy, czyli posiadacze naszych kołowych blach nr 29 i 6, a tematem przewodnim spotkania – historia naszej kołowej odznaki. Jeśli zdrowie mu pozwoli, odwiedzi nas także Henryk Jasiński – projektant, który naszemu kołowemu symbolowi nadał ostateczny kształt. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, jak blacha się narodziła, a przy tym powspominać oraz spotkać Koleżanki i Kolegów z Koła. Wstęp oczywiście wolny dla wszystkich.
29
Kwi

Zapisy na bazowania i chatkowania

Trwają zapisy na bazowania i chatkowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Adamem lub Barbarą Matyszokami (Głuchaczki), albo Michałem Kozerą (Wały). Numery telefonów podane są w zakładce "bazy namiotowe" pod nazwą każdej z baz. Przy okazji przypominamy, że rozbijanie bazy na Głuchaczkach jest przewidziane na weekend 14-16 czerwca, a bazy na Wałach na dni 22-23 czerwca. W sprawie chatkowań kontakt oczywiście z Agnieszką Świerc - nr tel. na stronie chatanazagroniu.pl.
08
Kwi

Wilczym Szlakiem na Zagroń

Od soboty 6 kwietnia możemy wędrować z Rajczy przez Wilczy Groń na Zagroń szlakiem wyznaczonym czerwonymi tabliczkami z charakterystycznym motywem profilu wilczego łba. Pomysłodawcą i głównym wykonawcą szlaku jest Jacek Bogucki.
06
Kwi

Konkurs na loga baz namiotowych

Konkurs został zakończony, a na koszulkach i innych gadżetach pojawi się projekt Jacka Boguckiego.
06
Kwi

16 kwietnia - spotkanie z prof. M. Krąpcem odwołane!

Przepraszamy, ale z przyczyn od nas niezależnych spotkanie z prof. M. Krąpcem planowane na 16 kwietnia niestety zostaje odwołane. O nowym terminie oczywiście poinformujemy także na tej stronie.

Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona SPOTKANIE WTORKOWE - HISTORIA NASZEJ BLACHY

- 01 stycznia


ikona RAJD NOCNY

24-26 maja 2019


ikona GŁUCHACZKI - ROZBIJANIE BAZY NAMIOTOWEJ

14-16 czerwca 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE

18 czerwca 2019


ikona POLANA WAŁY - ROZBIJANIE BAZY NAMIOTOWEJ

21-23 czerwca 2019


ikona WYRYPA BESKIDZKA

12-14 lipca 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: