Aktualności

17
Sty

Fasolka

1 lutego w Brennej Leśnicy spotykamy się na slajdowisku podróżniczym zwanym Fasolką. Zapraszamy na trzy dni pokazów slajdów i opowieści o podróżach po różnych (nie tylko górskich) zakątkach świata, na dobra zabawę i oczywiście na pyszną fasolkę (z mięsem lub bez). Link do formularza na zapisy jest taki.

17
Sty

Konkurs na loga baz namiotowych

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na loga naszych baz namiotowych: na przełęczy Głuchaczki, na polanie Wały, na Polanie Górowej. W konkursie może wziąć udział każdy, przynależność do SKPB w Katowicach nie jest wymagana. Można zaprojektować logo dla jednej, dwóch lub trzech baz. Zwycięzca konkursu otrzyma koszulkę z logiem bazy, bon noclegowy uprawniający do spania za darmo w obiekcie noclegowym prowadzonym przez nasze Koło oraz zyska naszą wdzięczność. Prace konkursowe można nadsyłać do 15 marca pod adres skpb@skpb.org.

17
Sty

Spotkanie wtorkowe

Na kolejne Spotkanie wtorkowe zapraszamy 19 lutego o 17.30 do COP przy ul. Kopernika 14 w Katowicach.

17
Sty

Bon noclegowy

Wprowadziliśmy do obiegu bon noclegowy uprawniający do spania za darmo w obiektach prowadzonych przez SKPB Katowice. Bon może zdobyć każdy - nie tylko członek SKPB. Więcej szczegółów w "Zasadach przyznawania bonu noclegowego" dostępnych tu na naszej stronie w zakładce "pliki".


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz