Aktualności

19
Lut
plakat

Nowy kurs przewodnicki startuje już 28 lutego!

Stosowne informacje na plakacie obok.

15
Sty

Walne Zebranie

Zapraszamy wszystkich Członków Koła na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się we wtorek, 23 stycznia od 17.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 28 w Katowicach.

29
Lis

Mamy 4 nowe blachy!!!

  • Roman Sojda
  • Michał Rakoczy
  • Arkadiusz Imiela
  • Karolina Biber

Gratulujemy! A poniżej zaproszenie naszych nowych przewodników na blachowanie:

Karolina Biber, Arek Imiela, Michał Rakoczy i niżej podpisany serdecznie zapraszają Zarząd SKPB Katowice oraz szefostwo kursów przewodnickich 2012/13 i 2016/17, wszystkich wykładowców, prowadzących wyjazdy kursowe i egzaminatorów, a także Przewodników SKPB Katowice i Sympatyków Koła, współkursantów z kursu "koziego" i "Pelikany" z zaprzyjaźnionego kursu 2017/18 oraz sympatyków naszych kursów na XLV Blachowanie. Uroczystość rozpocznie się 2 grudnia o godzinie 19.00 w bacówce na Hali Górowej.
Roman Sojda

13
Lis

Msza za przewodników

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Mszę św. za zmarłych przewodników w najbliższą środę, 15.11, o godz. 16:30 do krypty katowickiej Katedry.


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

23-25 Luty 2018


ikona WYJAZD SKPB

17 Marzec 2018


ikona WYJAZD SKPB

14-15 Kwiecień 2018


ikona II RAJD SKPB

21 Kwiecień 2018


ikona RAJD NOCNY

18-20 Maj 2018


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz