Aktualności

29
Lis
plakat

Wykład: Religie na terenie uprawnień

STUDENCKIE KOŁO PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH

serdecznie zaprasza na wykład Bartka Bynowskiego, pt. "Religie na terenie uprawnień", który odbędzie się 01.12.2006 (piątek) o godz. 18.00, na ul. Św. Jana 10 - IV piętro

Jeśli jesteś zainteresowany tematem, masz wolną chwilę w piątek, to gorąco zapraszamy, bo naprawdę warto. Wykład będzie ilustrowany licznymi zdjęciami i slajdami.

27
Lis
plakat

Blachowanie

Kurs 2005/2006 pragnie serdecznie zaprosić wszystkie osoby związane z Kołem, a zwłaszcza tych, którzy przyczynili się do pomyślnego ukończenia przez nas kursu, którzy kogoś z nas znają lub z jakichkolwiek innych przyczyn chcą przyjechać i świętować w tym dniu z nami

na Blachowanie

które odbędzie się w dniach 2-3 XII 2006 roku na Hali Górowej pod Pilskiem. Start około godziny 18

W szczególności zapraszamy:

  • Prezesa i cały Zarząd Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach
  • Naszych Wytrwałych Wykładowców, Egzaminatorów i Prowadzących wyjazdy
  • Przedstawicieli Bratnich Kół Przewodnickich
  • Nowy Kurs wraz z Szefostwem
  • Naszych Kursantów, którzy z jakichś przyczyn nie zostaną blachowani w tym roku
  • Członków i Sympatyków SKPB

Kurs SKPB 2005/2006

21
Lis

Nocna Impreza Na Orientację czyli NOCNIK

STUDENCKIE KOŁO PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH

ma zaszczyt i przyjemność zaprosić przewodników, sympatyków i przyjaciół Koła na kolejną Nocną Imprezę Na Orientację czyli NOCNIK 2006

Termin: 25-26 listopada 2006r


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz