Aktualności

29
Maj
plakat

Przeprowadzka Koła

Od czerwca Koło ma nową siedzibę:

Katowice - ul. Św. Jana 10 - IV piętro

Termin małego remontu - malowania to:
Wtorek 06.06 - start ok 17.00

Wszystkich, którzy mają czas i chcą pomóc zapraszam:-)

Krzysiek

15
Maj

Slajdy - 17.05 - WNS

Zapraszamy na pierwszą z cyklu prelekcji o podróżach w góry i nie tylko.
Na początek wspomnienia z wyjazdu w Kaukaz Centralny do Doliny Bezingi otoczonej murem pięciotysięczników nazywanej Małymi Himalajami i na najwyższy szczyt pasma - Elbrus.

Dolina Bezingi to miejsce gdzie można spotkać nietkniętą przez człowieka przyrodę, dolina kontrastów gdzie surowy lodowiec sąsiaduje z łąkami kwitnącymi na morenie. Elbrus to najbardziej oblężona góra regionu - najwyższy szczyt Kaukazu, a dla niektórych nawet Europy

Katowice - 17.05 (środa) - WNS UŚ - godz. 18.00 - sala nr 10

03
Maj
plakat

Kurs Przewodników Beskidzkich 2006/07

ZAPISY TRWAJĄ!!!

ZAPRASZAMY NA WYKŁAD: 10.05 - WNS UŚ, Katowice, ul. Bankowa 11 - godz. 17.50 - sala 147


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz