Aktualności

15
Wrz
plakat

Fasolka na Szyrokim 2006

STUDENCKIE KOŁO PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH

ma zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na IV Fasolkę na Szyrokim połączoną z pokazem slajdów górskich

Termin: 30.09 - 01.10.2006 - start godz. 20.00

14
Wrz

Zmarł Hubert Kaszta

12 września 2006 roku w wieku 71 lat zmarł Hubert Kaszta, przewodnik beskidzki z Bielska-Białej, wieloletni przyjaciel naszego Koła. Przez jego autokarówki po Pętli Beskidzkiej przewinęło się kilka pokoleń kursantów SKPB Katowice. Będzie nam Go brakowało...

Pogrzeb odbędzie się 14 września o godz. 14 na cmentarzu koło Politechniki w Bielsku-Białej.

08
Wrz
plakat

30-lecie BLACHY - 7 października - Ustroń-Dobka

STUDENCKIE KOŁO PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH

ma zaszczyt i przyjemność zaprosić przewodników, sympatyków i przyjaciół Koła na 30-lecie "Blachy" które odbędzie się 7 października (sobota) - start godz. 17.00 w Schronisku Młodzieżowym "Pod Groniczkiem" - Ustroń-Dobka.


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz