Aktualności

24
Sty
plakat

XI Puchar Pilska

Zapraszamy na XI edycję zawodów ski-tourowych o Puchar Pilska które odbędą się 29 stycznia na stokach Pilska, organizowane przez Klub Skialpinistyczny KANDAHAR.

Więcej informacji znajduje się na plakacie obok, oraz na stronie klubu KANDAHAR.

18
Sty

Spotkanie kołowe

Nowy zarząd ma przyjemność zaprosić wszystkich członków koła i kursantów na spotkanie kołowe, które odbędzie się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na 2-gim piętrze pod salą 216 w środę 19 Stycznia o godzinie 19:00.

Tematem zebrania będzie głównie kolęda - organizacja i zapisy, kalendarz imprez na rok 2011, a również wiele innych spraw bieżących, jak i pomysłów na to, by w kole żyło się lepiej. Mile widziane są wszystkie osoby, które mają chęć wyrazić swoją opinię na jakikolwiek temat dotyczący koła, czy przedstawić swój konstruktywny pomysł.

17
Sty
plakat

Beskidzkie Slajdowisko - Fasolka 2011

Kolejne Beskidzkie Slajdowisko Fasolka 2011 przeszła do historii. Podczas piątkowych i sobotnich pokazów w schronisku Zaolzianka zjawiło się ponad 150 osób. Podobnie jak w roku poprzednim graliśmy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a ściśle mówiąc z VII Karpackim Finałem tej imprezy. Podczas sobotniego wieczoru z licytacji zdjęć, sklepiku orkiestrowego oraz wolnych datków zebraliśmy 4000,30 zł na potrzebujące dzieci. Gościem specjalnym Fasolki 2011 była Pani Cecylia Kukuczka , która pokazała archiwalne zdjęcia męża oraz wzruszający film o Jurku Kukuczce.

Czytaj więcej
16
Sty
plakat

BluEmu.pl - zapraszamy na trekkingi w niezwykłe miejsca

Serdecznie zapraszam na stronę firmową www.bluemu.pl. Już teraz można się zapisywać na letni trekking w Kirgistanie, wyjazd w Kaukaz oraz wiele innych. Wspólnie odkryjemy najdalsze zakątki świata, ostatnie magiczne miejsca, nie zadeptane przez masową turystykę.

Czekamy na Wasze zapytania i zgłoszenia.

Pozdrawiam,
Ola Dzik
www.bluemu.pl
tel. 888-70-49-48

14
Sty
plakat

Ranking schronisk górskich woj. śląskiego

SKPB Katowice wraz z portalem NaszeMiasto.pl zapraszają do głosowania na ulubione schronisko górskie w województwie śląskim!

Każdy z nas ma swoje ulubione miejsce w górach i związane z nim wspomnienia. W pamięci mamy twarze ludzi, ich historie, zabawne sytuacje i ciekawe wydarzenia, które sprawiają, że właśnie to, a nie inne miejsce w górach obdarzyliśmy sentymentem i do którego zawsze z chęcią wracamy. Zachęcamy do opisywania swoich wspomnień, do wygrania przewodniki Wydawnictwa Bezdroża. Swoje historie można wysyłać na adres konkursyslaskie@naszemiasto.pl.

Zapraszamy

Link do strony rankingu Schronisk górskich województwa śląskiego
06
Sty

Walne Zebranie SKPB Katowice

W związku z brakiem wolnej sali na Wydziale Biologii, Walne zostaje przeniesione na Wydział Nauk Społecznych (ul. Bankowa 11) do sali 239.
Termin i godzina pozostają bez zmian.

Witam!

Zapraszam serdecznie na Walne Zebranie SKPB Katowice, które odbędzie się we wtorek 11 stycznia o godzinie 18:00. Zebranie będzie miało miejsce na Wydziale Biologii UŚ (ul. Bankowa 9) w sali 216 (II piętro).

Na Zebraniu będą poruszane następujące kwestie:

  • wybór nowego Zarządu
  • ustalenie szefostwa nowego kursu
  • sprawy bieżące

Serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że w tym roku spotkamy się w bardzo dużym gronie.

Do zobaczenia i do siego roku!
Marta Olszówka

04
Sty
plakat

Beskidzkie Slajdowisko - Fasolka 2011

7-9 stycznia Istebna – Schronisko Zaolzianka

Wraz ze Studenckim Kołem Przewodników Beskidzkich w Katowicach zapraszam na coroczne wspólne oglądanie slajdów oraz filmów z różnych zakątków świata, a także na szalone tańce do białego rana. Podobnie jak w roku ubiegłym - gramy wraz z Finałem Karpackim Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej

Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona WEEKEND DRZEWNY NA ZAGRONIU

04-06 października 2019


ikona JESIENNE BACOWANIE NA JASIENIU

11-13 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z DENDROCHRONOLOGIEM, PROF. M. KRĄPCEM

15 października 2019


ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ O KONFLIKCIE POLSKO-UKRAIŃSKIM W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: