Aktualności

24
Sty
plakat

XI Puchar Pilska

Zapraszamy na XI edycję zawodów ski-tourowych o Puchar Pilska które odbędą się 29 stycznia na stokach Pilska, organizowane przez Klub Skialpinistyczny KANDAHAR.

Więcej informacji znajduje się na plakacie obok, oraz na stronie klubu KANDAHAR.

18
Sty

Spotkanie kołowe

Nowy zarząd ma przyjemność zaprosić wszystkich członków koła i kursantów na spotkanie kołowe, które odbędzie się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na 2-gim piętrze pod salą 216 w środę 19 Stycznia o godzinie 19:00.

Tematem zebrania będzie głównie kolęda - organizacja i zapisy, kalendarz imprez na rok 2011, a również wiele innych spraw bieżących, jak i pomysłów na to, by w kole żyło się lepiej. Mile widziane są wszystkie osoby, które mają chęć wyrazić swoją opinię na jakikolwiek temat dotyczący koła, czy przedstawić swój konstruktywny pomysł.

17
Sty
plakat

Beskidzkie Slajdowisko - Fasolka 2011

Kolejne Beskidzkie Slajdowisko Fasolka 2011 przeszła do historii. Podczas piątkowych i sobotnich pokazów w schronisku Zaolzianka zjawiło się ponad 150 osób. Podobnie jak w roku poprzednim graliśmy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a ściśle mówiąc z VII Karpackim Finałem tej imprezy. Podczas sobotniego wieczoru z licytacji zdjęć, sklepiku orkiestrowego oraz wolnych datków zebraliśmy 4000,30 zł na potrzebujące dzieci. Gościem specjalnym Fasolki 2011 była Pani Cecylia Kukuczka , która pokazała archiwalne zdjęcia męża oraz wzruszający film o Jurku Kukuczce.

Czytaj więcej
16
Sty
plakat

BluEmu.pl - zapraszamy na trekkingi w niezwykłe miejsca

Serdecznie zapraszam na stronę firmową www.bluemu.pl. Już teraz można się zapisywać na letni trekking w Kirgistanie, wyjazd w Kaukaz oraz wiele innych. Wspólnie odkryjemy najdalsze zakątki świata, ostatnie magiczne miejsca, nie zadeptane przez masową turystykę.

Czekamy na Wasze zapytania i zgłoszenia.

Pozdrawiam,
Ola Dzik
www.bluemu.pl
tel. 888-70-49-48

14
Sty
plakat

Ranking schronisk górskich woj. śląskiego

SKPB Katowice wraz z portalem NaszeMiasto.pl zapraszają do głosowania na ulubione schronisko górskie w województwie śląskim!

Każdy z nas ma swoje ulubione miejsce w górach i związane z nim wspomnienia. W pamięci mamy twarze ludzi, ich historie, zabawne sytuacje i ciekawe wydarzenia, które sprawiają, że właśnie to, a nie inne miejsce w górach obdarzyliśmy sentymentem i do którego zawsze z chęcią wracamy. Zachęcamy do opisywania swoich wspomnień, do wygrania przewodniki Wydawnictwa Bezdroża. Swoje historie można wysyłać na adres konkursyslaskie@naszemiasto.pl.

Zapraszamy

Link do strony rankingu Schronisk górskich województwa śląskiego
06
Sty

Walne Zebranie SKPB Katowice

W związku z brakiem wolnej sali na Wydziale Biologii, Walne zostaje przeniesione na Wydział Nauk Społecznych (ul. Bankowa 11) do sali 239.
Termin i godzina pozostają bez zmian.

Witam!

Zapraszam serdecznie na Walne Zebranie SKPB Katowice, które odbędzie się we wtorek 11 stycznia o godzinie 18:00. Zebranie będzie miało miejsce na Wydziale Biologii UŚ (ul. Bankowa 9) w sali 216 (II piętro).

Na Zebraniu będą poruszane następujące kwestie:

  • wybór nowego Zarządu
  • ustalenie szefostwa nowego kursu
  • sprawy bieżące

Serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że w tym roku spotkamy się w bardzo dużym gronie.

Do zobaczenia i do siego roku!
Marta Olszówka

04
Sty
plakat

Beskidzkie Slajdowisko - Fasolka 2011

7-9 stycznia Istebna – Schronisko Zaolzianka

Wraz ze Studenckim Kołem Przewodników Beskidzkich w Katowicach zapraszam na coroczne wspólne oglądanie slajdów oraz filmów z różnych zakątków świata, a także na szalone tańce do białego rana. Podobnie jak w roku ubiegłym - gramy wraz z Finałem Karpackim Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej

Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz