Aktualności

18
Paź
plakat

Rajd Górski - Jesienne Bacowanie

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach zaprasza na XXXIII Jesienne Bacowanie, które odbędzie się 21-23 października na Jasieniu.

Pamiętasz czasy, gdy na górskich wyprawach królowały koszule flanelowe, buty marki Zawrat oraz brezentowe namioty? Niezależnie od tego, czy lata 70-te są Ci bliskie, czy raczej stanowią fantastyczną opowieść, zapraszamy wszystkich przewodników, kursantów, sympatyków Koła oraz wszystkich miłośników górskich wędrówek na Jesienne Bacowanie, które w tym roku odbędzie się w klimacie górskiego PRL’u.

Do wyboru wędrówka jedną z 4 tras rajdowych, zaś na mecie gwarantujemy ciepły posiłek, 150% normy dobrej zabawy oraz moc konkursów z nagrodami. Zabawie towarzyszyć będzie muzyka zespołu Siudma Góra!

Posiadasz atrybuty górskiego turysty z czasów PRL? Zabierz je z sobą! Najciekawsze i najcelniejsze elementy wyposażenia lub ubioru zostaną nagrodzone!

Szczegółowe informacje na plakacie obok
Do zobaczenia na Jasieniu!

16
Paź
plakat

Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej SKPB - AKT

Śpiewanki SKPB Katowice - AKT Gronie - "Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej".

11 października 2011 r.
godz.18.30
"Leśniczówka" w WPKiW

Zapraszamy wszystkich przewodników, sympatyków i kursantów 11 października 2011 r. o godz.18.30 na "Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej" (SKPB-AKT) w "Leśniczówce" w WPKiW ( strona leśniczówki & mapa ).

W planie granie i śpiewanie oraz relacje z wypraw górskich.

Wejście bezpłatne. Czynny bufet obficie zaopatrzony (korzystanie na koszt własny uczestników).

Busik AKT Gronie będzie kursował od 18 i po imprezie między domem handlowym AKS i Leśniczówką.

04
Paź
plakat

Chata na Zagroniu

Chata na Zagroniu od teraz pod opieką Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach.

Rezerwacje noclegu proszę zgłaszać na kołowy adres poczty elektronicznej: skpb@skpb.org.

Cena noclegu pozostaje bez zmian: 12zł


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz