Aktualności

18
Paź
plakat

Rajd Górski - Jesienne Bacowanie

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach zaprasza na XXXIII Jesienne Bacowanie, które odbędzie się 21-23 października na Jasieniu.

Pamiętasz czasy, gdy na górskich wyprawach królowały koszule flanelowe, buty marki Zawrat oraz brezentowe namioty? Niezależnie od tego, czy lata 70-te są Ci bliskie, czy raczej stanowią fantastyczną opowieść, zapraszamy wszystkich przewodników, kursantów, sympatyków Koła oraz wszystkich miłośników górskich wędrówek na Jesienne Bacowanie, które w tym roku odbędzie się w klimacie górskiego PRL’u.

Do wyboru wędrówka jedną z 4 tras rajdowych, zaś na mecie gwarantujemy ciepły posiłek, 150% normy dobrej zabawy oraz moc konkursów z nagrodami. Zabawie towarzyszyć będzie muzyka zespołu Siudma Góra!

Posiadasz atrybuty górskiego turysty z czasów PRL? Zabierz je z sobą! Najciekawsze i najcelniejsze elementy wyposażenia lub ubioru zostaną nagrodzone!

Szczegółowe informacje na plakacie obok
Do zobaczenia na Jasieniu!

16
Paź
plakat

Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej SKPB - AKT

Śpiewanki SKPB Katowice - AKT Gronie - "Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej".

11 października 2011 r.
godz.18.30
"Leśniczówka" w WPKiW

Zapraszamy wszystkich przewodników, sympatyków i kursantów 11 października 2011 r. o godz.18.30 na "Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej" (SKPB-AKT) w "Leśniczówce" w WPKiW ( strona leśniczówki & mapa ).

W planie granie i śpiewanie oraz relacje z wypraw górskich.

Wejście bezpłatne. Czynny bufet obficie zaopatrzony (korzystanie na koszt własny uczestników).

Busik AKT Gronie będzie kursował od 18 i po imprezie między domem handlowym AKS i Leśniczówką.

04
Paź
plakat

Chata na Zagroniu

Chata na Zagroniu od teraz pod opieką Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach.

Rezerwacje noclegu proszę zgłaszać na kołowy adres poczty elektronicznej: skpb@skpb.org.

Cena noclegu pozostaje bez zmian: 12zł


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona WEEKEND DRZEWNY NA ZAGRONIU

04-06 października 2019


ikona JESIENNE BACOWANIE NA JASIENIU

11-13 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z DENDROCHRONOLOGIEM, PROF. M. KRĄPCEM

15 października 2019


ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ O KONFLIKCIE POLSKO-UKRAIŃSKIM W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: