Aktualności

03
Lut
plakat

Kołowy Bal Karnawałowy

Zapraszamy wszystkich chętnych członków, kursantów i osoby związane z naszym kołem na bal karnawałowy. Bal odbędzie się 26 lutego w PTSM-ie w Rycerce Kolonii. Motywem przewodnim będzie „Dres party”. O godzinie 16:00 zaczną się zabawy dla dzieci ( dla maluchów tematyka przebieranek jest oczywiście dowolna), natomiast impreza właściwa zacznie się o 18:00. W planach ciepły posiłek i słodki poczęstunek.

Składka na bal wynosi 25 zł (w cenę wliczony jest nocleg, posiłek i poczęstunek, dzieci do lat 7 bawić się będą bezpłatnie)

Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, zapisy przyjmuje Barbara Szweda, tel. 518482092, email. basiasz_@op.pl.

Zarząd SKPB Katowice


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona EGZAMIN PRAKTYCZNY

24-25 Listopad 2018


ikona POPRAWKA EGZAMINU

01-02 Grudzień 2018


ikona WIGILIA KOŁOWA

08-09 Grudzień 2018


ikona BLACHOWANIE

12-13 Styczeń 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz