Aktualności

17
Sty
plakat

X Koncert Charytatywny "Mamy to szczęście ,że mamy siebie"

24 lutego 2012r. w Centrum Kultury im. Krystyna Bochenek o godz.17.30 odbędzie się Koncert Charytatywny zorganizowany przez uczniów Kopernika dla podopiecznej stowarzyszenia „Debra KD” –Zuzanny Plewy. Będzie to już X Jubileuszowy Koncert I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

W programie liczne występy artystyczne z musicalem "Mamma Mia" na czele. Organizatorzy przewidują emocjonującą aukcje, loterie fantową, kiermasz prac uczniów i wiele innych atrakcji. Cały dochód z aukcji będzie przeznaczony na leczenie i kosztowne opatrunki dla Zuzi. Serdecznie Zapraszamy! Po darmowe bilety proszę zgłaszać się telefonicznie do Małgorzaty Iwańczak tel: 667-595-962.

Czytaj więcej
12
Sty

I po walnym...

Po czterech godzinach obrad na tematy bieżące i przeróżne sprawy kołowe, wśród których tradycyjnie nie brakło dyskusji o odcieniu czerwieni sweterka kołowego, zarząd na rok 2012 został wybrany bardzo sprawnie w postaci:

 • Prezes: Agnieszka Kalisz-Dzik
 • Wiceprezes: Bartosz Piekaruś
 • Skarbnik: Barbara Szweda
 • Sekretarz: Michał Skrzypek
 • Członkowie zarządu:
 • Mateusz Brzeszcz
 • Agnieszka Kamińska
 • Marcin Miodek

Zasłużonego Michała Dzika na stanowisku szefa bazy namiotowej na Głuchaczkach od roku 2012 zastąpi Jacek Pałygiewicz, przedstawiciel kursu szarańczowego. W najnowszej Styczniowej Polance 2012 jest z nim wywiad, polecam lekturę :)

02
Sty

Zebranie Walne

Witam!

Zapraszam serdecznie na Walne Zebranie SKPB Katowice, które odbędzie się w środę 11 stycznia o godzinie 17:30. Zebranie będzie miało miejsce w restauracji Dobra Karma przy ul.św.Jacka 1 ( tu mapka jak do niej trafić ). Dzięki temu będziemy mogli omówić spokojnie wszystkie ważne sprawy, gdyż nie będzie zbytniego ograniczenia czasowego.

Na Zebraniu będą poruszane następujące kwestie:

 • wybór nowego Zarządu
 • ustalenie szefostwa nowego kursu
 • sprawy Zagronia
 • sprawy bieżące

Serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że w tym roku spotkamy się w bardzo dużym gronie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na ostatnie zabranie zarządu w tej kadencji, które odbędzie się 4 stycznia o godz.19, w siedzibie przy ul.Warszawskiej 6. Będziemy wtedy wstępnie omawiać różne propozycje przed Walnym, więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł to zapraszamy.

Kolejna sprawa to kolęda kołowa. Ponieważ już niedługo zacznie się okres Kołowego Kolędowania, proszę wszystkich, którzy chcieliby kolędę przyjąć o zgłoszenie się mailowe bądź telefoniczne do mnie (tel. 660776360). Proponowane terminy to 14-15.01, 21-22.01 oraz 28-29.01. Jeśli ktoś chciałby przyjąć kolędę, ale nie odpowiada mu termin, to również proszę o kontakt. Również proszę o kontakt osoby, które miałyby czas jeździć z odwiedzinami w któryś dzień i wspólnie się spotkać.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
Agnieszka Kalisz-Dzik

P.S. dziękujemy Izie za pomoc w znalezieniu miejsca na Walne :)


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz