Aktualności

17
Sty
plakat

X Koncert Charytatywny "Mamy to szczęście ,że mamy siebie"

24 lutego 2012r. w Centrum Kultury im. Krystyna Bochenek o godz.17.30 odbędzie się Koncert Charytatywny zorganizowany przez uczniów Kopernika dla podopiecznej stowarzyszenia „Debra KD” –Zuzanny Plewy. Będzie to już X Jubileuszowy Koncert I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

W programie liczne występy artystyczne z musicalem "Mamma Mia" na czele. Organizatorzy przewidują emocjonującą aukcje, loterie fantową, kiermasz prac uczniów i wiele innych atrakcji. Cały dochód z aukcji będzie przeznaczony na leczenie i kosztowne opatrunki dla Zuzi. Serdecznie Zapraszamy! Po darmowe bilety proszę zgłaszać się telefonicznie do Małgorzaty Iwańczak tel: 667-595-962.

Czytaj więcej
12
Sty

I po walnym...

Po czterech godzinach obrad na tematy bieżące i przeróżne sprawy kołowe, wśród których tradycyjnie nie brakło dyskusji o odcieniu czerwieni sweterka kołowego, zarząd na rok 2012 został wybrany bardzo sprawnie w postaci:

 • Prezes: Agnieszka Kalisz-Dzik
 • Wiceprezes: Bartosz Piekaruś
 • Skarbnik: Barbara Szweda
 • Sekretarz: Michał Skrzypek
 • Członkowie zarządu:
 • Mateusz Brzeszcz
 • Agnieszka Kamińska
 • Marcin Miodek

Zasłużonego Michała Dzika na stanowisku szefa bazy namiotowej na Głuchaczkach od roku 2012 zastąpi Jacek Pałygiewicz, przedstawiciel kursu szarańczowego. W najnowszej Styczniowej Polance 2012 jest z nim wywiad, polecam lekturę :)

02
Sty

Zebranie Walne

Witam!

Zapraszam serdecznie na Walne Zebranie SKPB Katowice, które odbędzie się w środę 11 stycznia o godzinie 17:30. Zebranie będzie miało miejsce w restauracji Dobra Karma przy ul.św.Jacka 1 ( tu mapka jak do niej trafić ). Dzięki temu będziemy mogli omówić spokojnie wszystkie ważne sprawy, gdyż nie będzie zbytniego ograniczenia czasowego.

Na Zebraniu będą poruszane następujące kwestie:

 • wybór nowego Zarządu
 • ustalenie szefostwa nowego kursu
 • sprawy Zagronia
 • sprawy bieżące

Serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że w tym roku spotkamy się w bardzo dużym gronie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na ostatnie zabranie zarządu w tej kadencji, które odbędzie się 4 stycznia o godz.19, w siedzibie przy ul.Warszawskiej 6. Będziemy wtedy wstępnie omawiać różne propozycje przed Walnym, więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł to zapraszamy.

Kolejna sprawa to kolęda kołowa. Ponieważ już niedługo zacznie się okres Kołowego Kolędowania, proszę wszystkich, którzy chcieliby kolędę przyjąć o zgłoszenie się mailowe bądź telefoniczne do mnie (tel. 660776360). Proponowane terminy to 14-15.01, 21-22.01 oraz 28-29.01. Jeśli ktoś chciałby przyjąć kolędę, ale nie odpowiada mu termin, to również proszę o kontakt. Również proszę o kontakt osoby, które miałyby czas jeździć z odwiedzinami w któryś dzień i wspólnie się spotkać.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
Agnieszka Kalisz-Dzik

P.S. dziękujemy Izie za pomoc w znalezieniu miejsca na Walne :)


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona WEEKEND DRZEWNY NA ZAGRONIU

04-06 października 2019


ikona JESIENNE BACOWANIE NA JASIENIU

11-13 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z DENDROCHRONOLOGIEM, PROF. M. KRĄPCEM

15 października 2019


ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ O KONFLIKCIE POLSKO-UKRAIŃSKIM W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: