Aktualności

26
Lis
plakat

Szlachetna Paczka

Cześć!

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach udowadniało nie raz, że jest w stanie połączyć się w dobrej sprawie. Tym razem chce włączyć się w inicjatywę Szlachetnej Paczki.

Czytaj więcej
23
Lis
plakat

Beskid Wyspowy - Dariusz Gacek

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach zaprasza w środę 28 listopada o godzinie 17:00 do Klubu Podróżników Namaste na pokaz slajdów oraz spotkanie autorskie z Dariuszem Gackiem, autorem przewodnika po Beskidzie Wyspowym

Podczas prezentacji będzie można najnowszy przewodnik nabyć wraz z podpisem autora

Beskid Wyspowy - ziemia nieznana, ziemia polecana... Bywa turystom "po drodze" - do Zakopanego, Krynicy, Szczawnicy... Niewiele jest grup górskich, w których z podgórskiego krajobrazu oraz szerokich, rozłożystych dolin wyrastają strome "wyspy" gór. Napoje z Tymbarku, dwie "stolice" Beskidu Wyspowego: Limanowa i Mszana Dolna, historyczne bogactwo Szczyrzyca i Czchowa, niepowtarzalna atmosfera jedynego schroniska górskiego na Luboniu Wielkim, wiekowe drewniane kościoły w Dobrej, Słopnicach, Jodłowniku i Kasinie, wody mineralne Szczawy, Żegocina przycupnięta pod Kamionną, najpiękniejsza linia kolejowa w Beskidach i wreszcie najważniejszy czynnik - ludzie, górale zwani Zagórzanami i Sądeccy Lachowie - to wszystko kształtuje niepowtarzalny klimat tych stron.

Więcej o autorze poczytać można na stronie: http://www.twojepiekary.pl/Wydanie/Read/275,957,Opowiesci-o-Beskidzie-Wyspowym,Sprawy-i-ludzie

06
Lis

Msza św. w intencji zmarłych przewodników

Dnia 07.11.2012 r. o godz. 16.00 w katowickiej archikatedrze odbędzie się msza święta w intencji zmarłych przewodników, m.in. członków naszego koła:

Waldemara Bożałkińskiego, Michała Chwistka, Marka Ciemniewskiego, Piotra Czechowicza, Konrada Domogały, Adama Drasa, Adama Fostiaka, Krystyny Gajek, Janusza Gregorczyka, Janusza Kalinowskiego, Stefana Kowalskiego, Haliny Kubacz (Kurzak), Józefa Kubika, Jacka Kurkiewicza, Agnieszki Leszczyńskiej, Mariana Marta, Jerzego Piguły, Aleksandry Lewalskiej – Pigułowej, Henryka Polańskiego, Bartosza Pudło, Andrzeja Soleckiego, Mirosława Szwajcarzewskiego, Alfreda Śliwki, Tadeusza Staicha, Romana Reinfussa.

03
Lis
plakat

Zapraszamy do Chaty na Zagroniu!

Dzień coraz krótszy, liście z drzew spadają, krótko mówiąc - jesień w pełni! Czy może być lepszy powód, by wyjechać z miasta, by odwiedzić góry? Chcesz odpocząć? Pośpiewać przy akompaniamencie gitary? Nic prostszego! Chata na Zagroniu zaprasza w weekendy przez cały rok. Gdy za oknem szaro i buro - w środku czeka ciepła herbata i przyjaźni ludzie. Zapraszamy!


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz