Aktualności

15
Mar
plakat

Kurs Przewodnicki 2012/2013

Wykłady i wyjazdy już się rozpoczęły, ale jeszcze zdążysz się zapisać!

Masz na to czas całą wiosnę! Dołącz do nas! Zapraszamy ;)

05
Mar

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, przypadający na dzień 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations -WFTGA).

Pierwszy raz świętowano Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego (International Tourist Guide Day -ITGD) w 15 krajach, w 1990 roku. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić , jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Katowiccy przewodnicy turystyczni zrzeszeni w PTTK zapraszają do Ronda Sztuki dnia 05 marca 2012r. na godz. 16.00

W ubiegłych latach prezentowaliśmy zarówno zawód przewodnika jak i istniejące w naszym mieście Koła Przewodnickie, a więc teraz tylko je przypomnimy i zaraz zapraszamy na trzy prelekcje:

- Janusz Chmielowski patron Koła Przewodników Tatrzańskich w Katowicach. Prelekcja przygotowana przez Tomasza Kołtuna z tego Koła

oraz dwie prelekcje przygotowane przez przewodników ze Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach:

- Kobiety na Ośmiotysięcznikach – Ternua Female Team – Gasherbrumy 2011.
Prelekcja przygotowana przez Aleksandrę Dzik

- Mityczne wulkany Damavand, Ararat, Kazbek.
Prelekcję przygotował Maciej Westerowski

02
Mar
plakat

Pomoc dla Tadeusza

W tej chwili rodzice Tadeusza zbierają 100 tyś. zł. na operację serca, która ma się odbyć w ciągu 2 tygodni. Jest teraz dla nich priorytetowa, gdyż do tego czasu nie dostaną procentu z podatku. Każda suma się teraz liczy.

Tadek urodził się 28.08.2009r.

z najcięższą wadą serca - niedorozwojem lewej komory. Przeszedł już dwie, bardzo poważne operacje, przed nim jeszcze przynajmniej jedna. Polegają one na takiej zmianie systemu krążenia, aby prawa komora pracowała za cale serce. Jednak nawet po nich Tadek już zawsze będzie mial połowę serca. Z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej musi być min. 12 godz. dziennie podłączony do tlenu. Bardzo często choruje, a wszelkie infekcje leczy się u niego trudno z zastosowaniem silnej antybiotykoterapii. Na skutek powikłań Tadek stracił słuch - wymaga rehabilitacji logopedycznej oraz ruchowej, ze względu na opóźnienie w rozwoju psychofizycznym. Miewa napady padaczki. Jeśli chcą nas Państwo wesprzeć, prosimy o przekazanie 1% podatku na Fundację Serce Dziecka KRS 0000266644, koniecznie z dopiskiem: Tadeusz Celuch. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na: leki, konsultacje lekarskie, rehabilitację, sprzęt medyczny, dojazdy i pobyt z dzieckiem w szpitalu.

DZIĘKUJEMY ...

Pragniemy też podziękować za wszystkie datki dla Tadzia w 2011 r. Umożliwiły one zakup m.in.leków, pasków do badania krzepliwości krwi i in. sprzętu medycznego, dopłacenie do aparatów słuchowych i koncentratora tlenu oraz pobyt z dzieckiem w szpitalu (dojazdy,noclegi,parking).

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
02-536 Warszawa, ul. Narbutta 27 lok.1
KRS 0000266644 dopisek "Tadeusz Celuch"
Nr konta wpłaty złotowe 12 1160 2202 0000 0001 4668 2533

www.sercedziecka.org.pl


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz