Aktualności

25
Sty

Fasolka

Tegoroczna Fasolka odbędzie się 1-3 marca w PTSM Rycerka Kolonia. Jest to impreza kołowa zapraszam więc do współpracy wszystkich chętnych.

Zgłaszajcie swoje prezentacje, dzielcie się z nami opowieściami i zdjęciami ze swoich podróży.Nie ważne czy to jest wyprawa na koniec świata czy w góry naszych sąsiadów - każda podróż, każdy wyjazd jest równie ciekawy. Prezentacje i pomysły zgłaszać można na maila - Marek Bytom - markoblondi@poczta.onet.pl

24
Sty
plakat

Ferie Zimowe

Śniegu dosypało i Chatę na Zagroniu przysypało, ale to nie znaczy, że jest niedostępna. Wręcz przeciwnie, Chata na Zagroniu jest otwarta całe Ferie Zimowe tj. już od 8mego lutego, aż do 24!

Zapraszamy!

09
Sty

Walne Zebranie SKPB Katowice

Po trzech godzinach obrad na tematy bieżące i przeróżne sprawy kołowe, zarząd na kadencję roku 2013 został wybrany sprawnie:

 • Prezes: Bartosz Piekaruś
 • Wiceprezes: Adam Matyszok
 • Skarbnik: Barbara Szweda
 • Sekretarz: Michał Skrzypek
 • Członkowie zarządu:
 • Mateusz Brzeszcz
 • Marek Karweta
 • Marcin Miodek

Rada Chaty na Zagroniu również zmieniła swój skład. Od dzisiaj do remontów gonić będą:

 • Mateusz Brzeszcz
 • Michał Dzik
 • Tomasz Pączek
 • Agnieszka Świerc
 • Leszek Zmełty
09
Sty
plakat

Kołowa galeria zdjęć

Doczekała się reaktywacji. Znajduje sie tutaj.

Zapraszamy do śledzenia historii koła w obrazkach, ale również do jej współtworzenia - wystarczy podesłać na kołowego mejla skpb@skpb.org adresy galerii którymi chciałbyś sie podzielić!


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz