Aktualności

29
Lis

Spotkanie z Olą Dzik - 3 grudnia

Przy okazji Dni Skituru, freeride`u i śladówek w Tuttu Katowice 3-4 grudnia spotkanie z Olą Dzik 3 grudnia o g.19:30 na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Fizyki (aula), prezentacja plecaków MAMMUT SNOWPULSE Katowice ul. Uniwersytecka 4. Zapraszamy na spotkanie :)

25
Lis
plakat

Szlachetna Paczka - Druga Kołowa edycja

Cześć!

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach udowadniało nie raz, że jest w stanie połączyć się w dobrej sprawie. Tym razem chce włączyć się w inicjatywę Szlachetnej Paczki.

Chcemy wziąć pod opiekę jedną z rodzin będących w projekcie. Zamierzamy stworzyć paczkę, odpowiadającą ich potrzebom.

Jeżeli uważasz, że jesteś w stanie włączyć się w tą akcję, choćby w niewielkim stopniu, zachęcamy do zaangażowania się! Tak jak kropla drąży skałę, tak połączenie naszych sił może stworzyć coś wielkiego. Każda złotówka się liczy.
Rzeczy i pieniądze zbieramy do 4 grudnia.
Liczymy na Twoją pomoc!

Więcej informacji na forum tutaj, lub pod adresem avenicus@gmail.com.

Z pozdrowieniami
Michał.


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona BLACHOWANIE

12-13 Styczeń 2019


ikona PRELEKCJA I SPOTKANIE OPŁATKOWE

15 Styczeń 2019


ikona WALNE ZEBRANIE SKPB

16 Styczeń 2019


ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz