Aktualności

10
Gru
plakat

Fasolka 2014

Do przyszłorocznej Fasolki zostało mniej niż 40 dni!

Fasolka 2014 obędzie się w dniach 17-19 stycznia 2014 roku i schronisku górskim na Przysłopie pod Baranią Górą.

Bliższe szczegóły pojawią się jeszcze w tym tygodniu, jednak już teraz proszę o zgłaszanie się chętnych do prezentacji: proszę o przesłanie maila na adres m.karweta@gmail.com, w temacie proszę wpisać "fasolka" (błagam...!), proszę o zgłaszanie się również osoby chętne do pomocy do w organizacji.

Dobrym zwyczajem na każdą prezentację będzie czas około 45 minut :)

06
Gru

XLI Blachowanie

W imieniu swoim oraz Doroty Perenc pragnę serdecznie zaprosić Zarząd Koła, wszystkich Wykładowców, Egzaminatorów, Prowadzących Wyjazdy, Przewodników, Sympatyków SKPB Katowice oraz Szefostwo Kursów 2012/2013 i 2013/2014, a także Młakowych Współkursantów, Nocnych Kolegów i Sympatyków Naszego Kursu na uroczystość XLI Blachowania, które rozpocznie się dnia 7 grudnia o godzinie 19.30 w Bacówce na Hali Górowej.

Liczymy na Waszą obecność.

Z pozdrowieniami
Aldona Wawer i Dorota Perenc


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz