Aktualności

22
Lut

Fasolka 2013 1-3 marca

Beskidzkie Slajdowisko – Fasolka 2013

Schronisko PTSM w Rycerce Górnej Kolonii

Jak co roku Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach zaprasza na beskidzkie slajdowisko Fasolka.

W tym roku odbędzie się ono w schronisku PTSM w Rycerce Kolonii w dniach 1 – 3 marca. Jak zawsze wiele ciekawych pokazów slajdów, filmów oraz spotkań. Nie zabraknie tytułowej fasoli po bretońsku, domowych ciast oraz grzanego wina.
Zachęcamy do zapisów!

Jako, że schronisko ma ograniczoną pojemność – ilość miejsc na imprezie jest ograniczona.

Koszt jednego noclegu to 25 zł. Składka na imprezę - 25 zł, dla członków Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich – 15 zł.

Zgłoszenia – markoblondi@poczta.onet.pl

W programie między innymi prezentacje:

  • Jola Żychoń: "Niski na czterech...łapach i czterech nogach czyli wyprawa pod psem" - kilka słów o dogtrekkingu,
  • Kuba Pasieka: Wietnam, Tajlandia, Kambodża - Tajski masaż, Kmerowie i wiele, wiele innych...
  • Kinga Zmełty, Ania Pomykała: Bułgaria - Piryn i Riła - 45 lat po pierwszym kołowym wyjeździe, SKPB znów wraca do jakże zmienionej Bułgarii.
  • Bartosz Piekaruś, Marek Karweta: Korony Bałkanów część druga, tym razem z rowerami. Pętla Serbia - Bośnia - Czarnogóra - Albania - Macedonia - Kosowo Serbia + trzy szczyty
  • Racibor: Bałkanów nigdy dość - tym razem spojrzenie z pieszej perspektywy.
  • Aga Kalisz - Dzik + Michał Dzik: Mongolia i Sajany - nieco piechotą, nieco pociągiem.
  • Michał Kozera: Aconcagua - najwyższy szczyt Ameryki Południowej
  • Aldona Wawer: Z życia kursanta SKPB spostrzeżeń kilka.
  • Ania Trojanowska: Czarnogóra - parę zdjęć z najmniejszego bałkańskiego kraju.

serdecznie zapraszamy,
Bartosz Piekaruś
SKPB w Katowicach

22
Lut

VII Wyrypa Beskidzka Odwołana

Zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo przede wszystkim...

Z wielka przykrością informujemy, że ze względu na bardzo trudne warunki na beskidzkich szlakach odwołujemy VII Wyrypę Beskidzka w wersji zimowej.

SKPB w Katowicach


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ. KONFLIKT POLSKO-UKRAIŃSKI W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z WOJCIECHEM KRUKAREM. NAZEWNICTWO W BIESZCZADACH

17 grudnia 2019


ikona BLACHOWANIE

11-12 stycznia 2020


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: