Aktualności

21
Maj
plakat

ZagrojKon

Pierwszy ZAgrojKon w Chacie na Zagroniu SKPB Katowice!

Oderwij się zupełnie od codzienności i stań oko w oko w walce ze smokiem, zdobądź łaskę któregoś z mitologicznych bogów, ucieknij przed złośliwymi demonami lub zostań wojskowym dowódzcą statku kosmicznego!

Gramy 17-19.05, od piątkowego wieczoru do niedzieli, wpadnij kiedy tylko chcesz!

Pojawią się takie tytuły jak:

  1. Ankh Morpork
  2. Battlestar Galactica + Exodus
  3. Carcassone
  4. Age of Conan
  5. Cyklady
  6. Neuroshima Hex
  7. Resistance
  8. Munchkin
  9. Jungle Speed
  10. Agricola

Każdy (także gracz doświadczony jedynie kultowym "Grzybobraniem" i "Chinczykiem") znajdzie na stole coś dla siebie. Dostępne będą gry lekkie-imprezowe, strategie, ekonomiczne i przygodowe. Zagrojkon to szansa na poznanie wielu pozycji, które przeszły do współczesnego kanonu planszówek. Dobra zabawa dla wszystkich gwarantowana!

Co zabrać?
Oczywiście , będziemy bardzo szczęśliwi jeśli weźmiesz coś ze swojej kolekcji. To dobra okazja, żeby się czegoś nowego nauczyć!

Co ponadto?
Wyżywienie, karimatę, śpiwór.
Obok chaty jest możliwość zrobienia ogniska:)
Udział bezpłatny, nocleg 12zł/noc, obowiązują zniżki PTTK.

12
Maj
plakat

Rajd Nocny - 24-26 maja

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na plakacie.


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz