Aktualności

10
Gru

Wigilia Kołowa

Serdecznie zapraszamy wszystkich przewodników, sympatyków i kursantów na Wigilię Kołową, która odbędzie się 13 grudnia w bacówce na Hali Górowej. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19. Prosimy wszystkich wybierających się o zakupienie drobnych prezentów na kwotę ok. 25 zł, aby wspomóc Św. Mikołaja w jego ciężkim zadaniu ;)

03
Gru

Blachowanie na Górowej

Zmiana miejsca blachowania!!!

Miło nam poinformować, że po 2-tygodniowych bojach egzaminacyjnych, grono naszego Koła poszerzyło się o 6 nowych przewodników. Szeregi zasilą:

  • Anna Seget - Bieniasz
  • Konrad Kamiński
  • Anna Kamrowska
  • Jolanta Skrzypek
  • Wojciech "Pulpiorz" Sitko
  • Paweł "Dziennikorz" Szygulski

W imieniu nowo stępujących w szeregi SKPB przewodników serdecznie zapraszamy na uroczyste Blachowanie, które odbędzie się w sobotę 6 grudnia 2014 roku w bacówce na Hali Górowej w Beskidzie Żywieckim.

Na miejscu czekają na Was liczne atrakcyjne zabawy oraz ciepła strawa.

Początek imprezy o 20:30.


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz