Aktualności

21
Lut
plakat

I Festiwal SKPB w Namaste

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach oraz Klub Podróżników Namaste

zapraszają na

I Festiwal SKPB w Namaste

Odbywający się w dniach między 4-10.03.2014 r. w Klubie Podróżników Namaste, Katowice ul.Sobieskiego 27

Przyjdź do Namaste i poznaj nas. Dowiedz się więcej o naszym Kole, spotkaj ciekawych ludzi, przewodników, podróżników, wysłuchaj wielu barwnych opowieści, posłuchaj koncertu, pośpiewaj, wybierz się z nami w góry...

Moc tych oraz wielu innych atrakcji zapewniamy w ramach Pierwszego Festiwalu SKPB w zaprzyjaźnionym Klubie Podróżników Namaste Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu za wyjątkiem koncertu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy !

Czytaj więcej
11
Lut
plakat

Kurs Przewodników Beskidzkich 2014/15

Lubisz aktywnie spędzać czas? Chcesz poznać nowe miejsca i ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz przeżyć wspaniałą przygodę? Chcesz zdobyć ciekawy zawód i dołączyć do elitarnego grona osób, które od ponad 50 lat tworzą historię przewodnictwa?

Dobrze trafiłeś :)

Zapisz się na KURS PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH organizowany przez Oddział Międzyuczelniany PTTK w Katowicach i Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach

Pierwsze spotkanie organizacyjne:

12 marca 2014r godz. 17.00
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, Katowice, ul. Bankowa 9, sala 216

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

04
Lut
plakat

Remont dachu na Zagroniu

Stoi przed nami ogromne wyzwanie pt. "remont dachu na Zagroniu".

Z dotacji PTTK zakupiliśmy już w zeszłym roku część materiałów: krokwie i deski. Wiele wydatków jeszcze przed nami a jak to przy remontach bywa mogą także wyskoczyć rzeczy /czyt. koszty/, których nie przewidzieliśmy.

Zwracamy się do wszystkich, którzy moją możliwość wsparcia finansowego o darowiznę na rzecz Zagroniowego dachu. Liczy się każda kwota.

Darczyńców prosimy o dokonanie przelewu na konto Oddziału: 50 1050 1214 1000 0090 3029 5688 ING Bank Śląski i wpisanie w opisie przelewu "na remont dachu na Zagroniu" oraz wypełnienie umowy darowizny (dwa egzemplarze) i przesłanie jej na adres Magdalena Chyćko ul. Chabrowa 9, 40-748 Katowice.

Bardzo dziękujemy!!!


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz