Aktualności

21
Lut
plakat

I Festiwal SKPB w Namaste

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach oraz Klub Podróżników Namaste

zapraszają na

I Festiwal SKPB w Namaste

Odbywający się w dniach między 4-10.03.2014 r. w Klubie Podróżników Namaste, Katowice ul.Sobieskiego 27

Przyjdź do Namaste i poznaj nas. Dowiedz się więcej o naszym Kole, spotkaj ciekawych ludzi, przewodników, podróżników, wysłuchaj wielu barwnych opowieści, posłuchaj koncertu, pośpiewaj, wybierz się z nami w góry...

Moc tych oraz wielu innych atrakcji zapewniamy w ramach Pierwszego Festiwalu SKPB w zaprzyjaźnionym Klubie Podróżników Namaste Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu za wyjątkiem koncertu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy !

Czytaj więcej
11
Lut
plakat

Kurs Przewodników Beskidzkich 2014/15

Lubisz aktywnie spędzać czas? Chcesz poznać nowe miejsca i ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz przeżyć wspaniałą przygodę? Chcesz zdobyć ciekawy zawód i dołączyć do elitarnego grona osób, które od ponad 50 lat tworzą historię przewodnictwa?

Dobrze trafiłeś :)

Zapisz się na KURS PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH organizowany przez Oddział Międzyuczelniany PTTK w Katowicach i Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach

Pierwsze spotkanie organizacyjne:

12 marca 2014r godz. 17.00
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, Katowice, ul. Bankowa 9, sala 216

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

04
Lut
plakat

Remont dachu na Zagroniu

Stoi przed nami ogromne wyzwanie pt. "remont dachu na Zagroniu".

Z dotacji PTTK zakupiliśmy już w zeszłym roku część materiałów: krokwie i deski. Wiele wydatków jeszcze przed nami a jak to przy remontach bywa mogą także wyskoczyć rzeczy /czyt. koszty/, których nie przewidzieliśmy.

Zwracamy się do wszystkich, którzy moją możliwość wsparcia finansowego o darowiznę na rzecz Zagroniowego dachu. Liczy się każda kwota.

Darczyńców prosimy o dokonanie przelewu na konto Oddziału: 50 1050 1214 1000 0090 3029 5688 ING Bank Śląski i wpisanie w opisie przelewu "na remont dachu na Zagroniu" oraz wypełnienie umowy darowizny (dwa egzemplarze) i przesłanie jej na adres Magdalena Chyćko ul. Chabrowa 9, 40-748 Katowice.

Bardzo dziękujemy!!!


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona WEEKEND DRZEWNY NA ZAGRONIU

04-06 października 2019


ikona JESIENNE BACOWANIE NA JASIENIU

11-13 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z DENDROCHRONOLOGIEM, PROF. M. KRĄPCEM

15 października 2019


ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ O KONFLIKCIE POLSKO-UKRAIŃSKIM W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: