Aktualności

24
Kwi
plakat

PolUŚ z SKPB Katowice 26-27 Kwietnia

SKPB w Katowicach zaprasza miłośników górskich wędrówek na rajd PolUŚ. W tym roku męta rajdu będzię schronisko na Hali Krupowej w malowniczym – mało uczęszczanym paśmie Policy. Na miejscu organizatorzy przygotowali gry i zabawy z nagrodami. Wszystko wzorowane na absurdalnej twórczości Monty Pythona.

Do wyboru trzy trasy:

Trasa 1 sobota na lajcie: Zawoja - Polica - Hala Krupowa - prowadzi Aldona Wawer 510-117-314

Zbiórka 9.50 Kraków MDA

Trasa 2 sobota po rubieżach: Jordanów - Judaszka - Okrąglica - Hala Krupowa - prowadzi Marcin Kołodziej 608-320-746

Zbiórka 8.45 Kraków MDA

Trasa 3 piątek dla nocniaków: Zawoja - Markowe Szczawiny - Babia Góra - Polica - Hala Krupowa Prowadzą SKPG Gliwice

Zbiórka Piatek wieczór

Koszt imprezy 40zł dla wszystkich.

Zapisy i informacje Aldona Wawer tel: 510-117-314
rajd.polus@gmail.com

Czytaj więcej
04
Kwi

Kwadratlon 12-13 IV 2014, Chata na Zagroniu

SKPB w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkie SKPX-y na zbliżający się Kwadratlon - imprezę integrującą nasze akademickie koła przewodnickie.

Tegoroczna edycja odbędzie się w Chacie na Zagroniu (www.chatanazagroniu.org) w dniach 12-13 IV 2014. Całość rozpoczynamy o godz. 14.00 w sobotę.

W programie gry i zabawy (coś dla ciała i ducha!) oraz merytoryczna dyskusja na wieczornym RPSie (Rada Przewodnictwa Studenckiego). Chciałbym w tym miejscu podyskutować na temat niedawnych i przyszłych zmian w przepisach, a także o planach utworzenia pod PTTK-iem komisji ds. przewodnictwa studenckiego.

Koszt imprezy: 25 PLN (w tym nocleg i ciepły posiłek).

Możliwy również nocleg z piątku na sobotę (12 PLN)

Wszelkie informacje: Bartek Baker Piekaruś 502 973 275

bartosz.piekarus@gmail.com lub prezes@skpb.org


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona WEEKEND DRZEWNY NA ZAGRONIU

04-06 października 2019


ikona JESIENNE BACOWANIE NA JASIENIU

11-13 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z DENDROCHRONOLOGIEM, PROF. M. KRĄPCEM

15 października 2019


ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ O KONFLIKCIE POLSKO-UKRAIŃSKIM W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: