Aktualności

24
Kwi
plakat

PolUŚ z SKPB Katowice 26-27 Kwietnia

SKPB w Katowicach zaprasza miłośników górskich wędrówek na rajd PolUŚ. W tym roku męta rajdu będzię schronisko na Hali Krupowej w malowniczym – mało uczęszczanym paśmie Policy. Na miejscu organizatorzy przygotowali gry i zabawy z nagrodami. Wszystko wzorowane na absurdalnej twórczości Monty Pythona.

Do wyboru trzy trasy:

Trasa 1 sobota na lajcie: Zawoja - Polica - Hala Krupowa - prowadzi Aldona Wawer 510-117-314

Zbiórka 9.50 Kraków MDA

Trasa 2 sobota po rubieżach: Jordanów - Judaszka - Okrąglica - Hala Krupowa - prowadzi Marcin Kołodziej 608-320-746

Zbiórka 8.45 Kraków MDA

Trasa 3 piątek dla nocniaków: Zawoja - Markowe Szczawiny - Babia Góra - Polica - Hala Krupowa Prowadzą SKPG Gliwice

Zbiórka Piatek wieczór

Koszt imprezy 40zł dla wszystkich.

Zapisy i informacje Aldona Wawer tel: 510-117-314
rajd.polus@gmail.com

Czytaj więcej
04
Kwi

Kwadratlon 12-13 IV 2014, Chata na Zagroniu

SKPB w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkie SKPX-y na zbliżający się Kwadratlon - imprezę integrującą nasze akademickie koła przewodnickie.

Tegoroczna edycja odbędzie się w Chacie na Zagroniu (www.chatanazagroniu.org) w dniach 12-13 IV 2014. Całość rozpoczynamy o godz. 14.00 w sobotę.

W programie gry i zabawy (coś dla ciała i ducha!) oraz merytoryczna dyskusja na wieczornym RPSie (Rada Przewodnictwa Studenckiego). Chciałbym w tym miejscu podyskutować na temat niedawnych i przyszłych zmian w przepisach, a także o planach utworzenia pod PTTK-iem komisji ds. przewodnictwa studenckiego.

Koszt imprezy: 25 PLN (w tym nocleg i ciepły posiłek).

Możliwy również nocleg z piątku na sobotę (12 PLN)

Wszelkie informacje: Bartek Baker Piekaruś 502 973 275

bartosz.piekarus@gmail.com lub prezes@skpb.org


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz