Aktualności

28
Lip

VIII Wyrypa Beskidzka

Zapraszamy serdecznie na VIII Wyrypę Beskidzką!

Tegoroczna trasa:

Trasa 50 km
Start - Chata na Zagroniu, Ujsoły, Muńcuł, Rycerzowa, Przysłopy, Oszast, Przełęcz Glinka Ujsolska, Krawców Wierch, Trzy Kopce, Rysianka, Lipowska, Redykalny, Chata na Zagroniu

Trasa 100 km - tak samo jak z trasą 5o km do Trzech Kopców. Od Trzech Kopców na Hale Miziową, Uszczawne, Sopotnia Wielka, Romanka, Węgierska Górka, Prusów, Hala Boracza, Redykalny, Chata na Zagroniu

Zapisy u Blondiego.

Regulamin znajduje się tutaj.

Zobacz też wydarzenie na fejsbuku

28
Lip
plakat

Gadżety Kołowe

Drodzy przewodnicy, sympatycy, kursanci byli i obecni, osoby z kołem związane i wszyscy zainteresowani. Z okazji 50-lecia SKPB Katowice ukazała się seria pamiątek/gadżetów.

Ceny pamiątek widocznych na zdjęciu obok:
wydawnictwo - 30 zł
koszulka - 20 zł
kubek - 20 zł
znaczek - 15 zł

Możliwość zakupu podczas każdego zebrania zarządu (więcej na forum) i w innych terminach po uzgodnieniu.

Dorota Perenc
665273909
d.perenc@gmail.com


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz