Aktualności

06
Maj
plakat

Rajd Nocny 2015

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich wraz z Kursem Przeciwpancernym ma przyjemność zaprosić na Bajkowy Rajd Nocny w Beskidzie Żywieckim.

Termin: 22-24 maj 2015r. W tym roku można wziąć udział w jednej z trzech tras, które swój start mają w Rajczy, Żywcu oraz Węgierskiej Górce, a także w niedzielne przedpołudnie zdobyć najwyższy szczyt w okolicy – Pilsko. Na uczestników czeka bajkowa górska przygoda, a na mecie konkursy z nagrodami! Serdecznie zapraszamy!

Trasy:

"Tom i Jerry w Beskidach". Zbiórka w piątek 22.05.2015r., godz.17.15, dworzec PKP Katowice (koło McDonalda) (bilety do Rajcza Centrum). Rajcza Centrum-Chata na Zagroniu (nocleg)- Redykalny - Hala Rysianka - Trzy Kopce - Pilsko- Hala Górowa
Kontakt: Agnieszka Chodyniecka 694 077 102, agnieszka.chodyniecka@gmail.com

"Włóczykij na tropie". Zbiórka w sobotę 23.05.2015r., godz. 6.40, dworzec PKP Katowice (koło McDonalda) (bilety do Żywca). Żywiec (transfer busem)-Koszarawa Bystra- Mędralowa- Głuchaczki- Hala Miziowa – Hala Górowa
Kontakt: Karolina Krawczyk 533 997 648, karo.molde@gmail.com

"Nie taka Buka straszna". Zbiórka w sobotę 23.05.2015r., godz. 7.00, dworzec PKP Katowice (koło McDonalda) (bilety do Węgierskiej Górki). Węgierska Górka (transfer busem)- Żabnica Skałka- Stacja turyst. Słowianka- Romanka- Hala Rysianka- H.Miziowa-Hala Górowa
Kontakt: Dagmara Milik 508 080 140, dagmara.milik@gmail.com

"Najwyższa góra Tygryska". Zbiórka w niedzielę 24.05.2015r., o godz. 10.00, bacówka na Hali Górowej. Hala Górowa- Hala Miziowa- Góra Pięcu Kopców- Pilsko – Hala Miziowa- Korbielów
Kontakt: Daniel Brudny 790 771 185

A na mecie rajdu...
Moc atrakcji, w tym: konkurs z nagrodami, muzyka na żywo, ciepły posiłek i znakomita górska atmosfera. Ponadto specjalne nagrody za najlepszy bajkowy strój i gadżety oraz specjalna loteria z cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Każdy uczestnik powinien zabrać: wygodne obuwie turystyczne, spiwór i karimatę, czołówkę, kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową, ciepłe ubranie prowiant na drogę, dokumenty tożsamości i bajkowy nastrój. Ubezpieczenie, koszty dojazdu oraz koszty pierwszego noclegu na trasie dwudniowej we własnym zakresie.

Przed Rajdem prosimy o kontakt z prowadzącym trasę.

Główna Wróżka Dyrektorka: Magdalena "Rzęsa" Rzęsista, tel. 514 221 516, mrzesista@gmail.com

Wkrótce kolejne informacje o Rajdzie!

http://skpb.org/forum2/viewtopic.php?p=32305#32305


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona WEEKEND DRZEWNY NA ZAGRONIU

04-06 października 2019


ikona JESIENNE BACOWANIE NA JASIENIU

11-13 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z DENDROCHRONOLOGIEM, PROF. M. KRĄPCEM

15 października 2019


ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ O KONFLIKCIE POLSKO-UKRAIŃSKIM W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: