Aktualności

06
Maj
plakat

Rajd Nocny 2015

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich wraz z Kursem Przeciwpancernym ma przyjemność zaprosić na Bajkowy Rajd Nocny w Beskidzie Żywieckim.

Termin: 22-24 maj 2015r. W tym roku można wziąć udział w jednej z trzech tras, które swój start mają w Rajczy, Żywcu oraz Węgierskiej Górce, a także w niedzielne przedpołudnie zdobyć najwyższy szczyt w okolicy – Pilsko. Na uczestników czeka bajkowa górska przygoda, a na mecie konkursy z nagrodami! Serdecznie zapraszamy!

Trasy:

"Tom i Jerry w Beskidach". Zbiórka w piątek 22.05.2015r., godz.17.15, dworzec PKP Katowice (koło McDonalda) (bilety do Rajcza Centrum). Rajcza Centrum-Chata na Zagroniu (nocleg)- Redykalny - Hala Rysianka - Trzy Kopce - Pilsko- Hala Górowa
Kontakt: Agnieszka Chodyniecka 694 077 102, agnieszka.chodyniecka@gmail.com

"Włóczykij na tropie". Zbiórka w sobotę 23.05.2015r., godz. 6.40, dworzec PKP Katowice (koło McDonalda) (bilety do Żywca). Żywiec (transfer busem)-Koszarawa Bystra- Mędralowa- Głuchaczki- Hala Miziowa – Hala Górowa
Kontakt: Karolina Krawczyk 533 997 648, karo.molde@gmail.com

"Nie taka Buka straszna". Zbiórka w sobotę 23.05.2015r., godz. 7.00, dworzec PKP Katowice (koło McDonalda) (bilety do Węgierskiej Górki). Węgierska Górka (transfer busem)- Żabnica Skałka- Stacja turyst. Słowianka- Romanka- Hala Rysianka- H.Miziowa-Hala Górowa
Kontakt: Dagmara Milik 508 080 140, dagmara.milik@gmail.com

"Najwyższa góra Tygryska". Zbiórka w niedzielę 24.05.2015r., o godz. 10.00, bacówka na Hali Górowej. Hala Górowa- Hala Miziowa- Góra Pięcu Kopców- Pilsko – Hala Miziowa- Korbielów
Kontakt: Daniel Brudny 790 771 185

A na mecie rajdu...
Moc atrakcji, w tym: konkurs z nagrodami, muzyka na żywo, ciepły posiłek i znakomita górska atmosfera. Ponadto specjalne nagrody za najlepszy bajkowy strój i gadżety oraz specjalna loteria z cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Każdy uczestnik powinien zabrać: wygodne obuwie turystyczne, spiwór i karimatę, czołówkę, kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową, ciepłe ubranie prowiant na drogę, dokumenty tożsamości i bajkowy nastrój. Ubezpieczenie, koszty dojazdu oraz koszty pierwszego noclegu na trasie dwudniowej we własnym zakresie.

Przed Rajdem prosimy o kontakt z prowadzącym trasę.

Główna Wróżka Dyrektorka: Magdalena "Rzęsa" Rzęsista, tel. 514 221 516, mrzesista@gmail.com

Wkrótce kolejne informacje o Rajdzie!

http://skpb.org/forum2/viewtopic.php?p=32305#32305


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona FASOLKA

01-03 Luty 2019


ikona FESTIWAL SKPB KATOWICE

24-27 Luty 2019


ikona START NOWEGO KURSU SKPB

06 Marzec 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz