Aktualności

24
Mar
plakat

Wyjazd z Kamykiem

czyli przygoda za dyszkę. Więcej informacji na plakacie obok. Zapraszamy! :)

23
Mar
plakat

Skwer Janusza Kalinowskiego

Zapraszamy 15 kwietnia 2016 ( piątek g.17 ) na "śpiewanki" na skwer Janusza Kalinowskiego na ulicy Kotlarza w Katowicach -Wełnowcu. Skwer ten ustanowiono uchwałą Rady Miasta Katowice z 16 września 2015 r. NR XVI/257/15 na wniosek mieszkańców Wełnowca i Koła Związku Górnośląskiego w Wełnowcu-Józefowcu (założonego przez Janusza).

Janusz Kalinowski *1934 †2007 współzałożyciel i prezes AKT "Gronie" przez ponad 25 lat. Ekonomista, autor przewodników po Katowicach, oraz po GOP (po niemiecku). Społecznik: pełnił funkcje w PTTK – Członek honorowy, Zrzeszeniu Studentów Polskich, Związku Górnośląskim. Przewodnik beskidzki I kl., miejski i terenowy, egzaminator w komisji przewodnickiej. Pracował w urzędzie KFiT, kierował biurami podróży i informacji turystycznej. Członek Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich z blachą nr. 5.


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Jesteśmy przewodnikami górskimi. Najczęściej można spotkać nas na beskidzkich ścieżkach, bywamy też w innych górach Polski i świata. Są wśród nas studenci, ale także i ci, którzy studentami byli przed wielu laty. Pokazujemy ludziom piękno gór i zapraszamy ich do wędrowania razem z nami. Na rzecz Koła pracujemy społecznie.

Organizujemy rajdy górskie: Rajd Nocny i Jesienne Bacowanie, na których można pochodzić po górach, a wieczorem usiąść przy ognisku i pośpiewać. Poza rajdami górskimi zapraszamy również na Wyrypę Beskidzką i Fasolkę.

Prowadzimy bazy namiotowe na Górowej, Głuchaczkach i Wałach, gdzie latem każdy może przenocować, oraz chatkę studencką: Chatę na Zagroniu, gdzie przenocować można również w weekendy w ciągu całego roku. Remontujemy stare pasterskie szałasy, dające schronienie turystom wysoko w górach.

Prowadzimy kursy na przewodnika beskidzkiego, dzięki którym można nie tylko uzyskać państwowe uprawnienia, ale przede wszystkim dobrze poznać górskie tereny, spotkać ciekawych ludzi i mile spędzić czas.

Wśród nas jest wielu żyjących "aktywnie", uprawiających nie tylko trekking, ale i wspinaczkę, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo - najczęściej skiturowe, biegi na orientację i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć - zapisz sie na nasz kurs przewodnika beskidzkiego.


Zarząd SKPB Katowice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy czują się związani z Kołem i są zainteresowani jego obecną i przyszłą działalnością do współuczestniczenia w spotkaniach kołowych.

Spotykamy się w środy w tygodniach nieparzystych o godzinie 19:00 w naszej siedzibie na ul. Warszawskiej 6


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email:


Kalendarz imprez

ikona EGZAMIN PRAKTYCZNY

24-25 Listopad 2018


ikona POPRAWKA EGZAMINU

01-02 Grudzień 2018


ikona WIGILIA KOŁOWA

08-09 Grudzień 2018


ikona BLACHOWANIE

12-13 Styczeń 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz