Aktualności

29
Cze

Kołowa Impreza na Orientację

Zapraszamy w najbliższy weekend na Kołową Imprezę na Orientację, więcej informacji na forum dla wtajemniczonych :)
24
Cze

X Wyrypa Beskidzka 15-17 lipca 2016

czyli prawdziwe chodzenie zaczyna się po setce...

Zapraszam w dniach 15- 17 lipca na kolejny długodystansowy rajd.

Podobnie jak w roku poprzednim wprowadzamy trasę dla początkujących wyrypowiczów długości 50 kilometrów, trasę 100 km oraz z okazji Jubileuszowej, już X Wyrypy, będzie również Wyrypa Ultra o długości 125 km !

Startujemy w piątek wieczorem 15 lipca a kończymy trasę w Chacie na Zagroniu.

Prosimy o zapisywanie się poprzez poniższy formularz:
http://goo.gl/forms/UoEM7eBhtmhzGyw72

Parę słów o Wyrypie...

Czytaj więcej
22
Cze
plakat

Wyjazd z Kamykiem II

SKPB Katowice zaprasza na:
Wyjazd z Kamykiem
czyli cykliczną przygodę za dyszkę

Wyjazd w Beskid Żywiecki
Data: 25–26.06.2016 r.

Wyjazd szczególnie dla tych którzy chcą:
– poznać troszkę lepiej góry, a zwłaszcza Beskid Żywiecki
– poznać ludzi, którzy powitają Cię uśmiechem,
– wziąć udział w niecodziennej wyprawie górskiej,

Trasa:
- Dzień 1
Rycerka, Hutyrów, Młada Hora, przeł. Kotarz, Kotarz, Muńcuł, Ujsoły, Kiczora, Zagroń (chatka stdudencka - nocleg)
Czas: 6–7 godzin
- Dzień 2
Zagroń, Zapolanka, Redykalny Wierch, Hala Boracza, Prusów, Borucz, Węgierska Górka
Czas: 5–6 godzin


Uwagi dotyczące uczestnictwa w wyjeździe:
– Należy wykupić 2-dniowe ubezpieczenie w przypadku jego braku (dostępne w każdym biurze podróży i nie tylko). Każda osoba posiadająca legitymacje PTTK z wykupionym znaczkiem na 2017 r. jest również ubezpieczona.
– Ubiór: mimo terminu wyjazdu należy przygotować się jak na warunki zimowe: ubranie ciepłe wielowarstwowe (kurtka, polar, ciepła podkoszulka), chroniące przed zimnem, śniegiem i deszczem. Należy wyposażyć się w turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie (tak zwane stuptuty) to je weźcie – mogą być użyteczne.
– Dobrym pomysłem będzie zabranie kijków, zwykłych narciarskich lub teleskopowych.
– Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki (zwłaszcza sandały i zapasowe, suche skarpetki). Wszystkie rzeczy w placaku lepiej zapakować do reklamówek.
– Na pierwszy dzień przygotujcie sobie kanapki (każdy według potrzeb) oraz w prowiant na wieczór i dzień kolejny.
– Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) – min. półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę – i o ciepłej herbacie w termosie.

Należy wziąć śpiwór oraz latarkę (najlepiej tzw. czołówkę)!

Spakujcie również apteczkę z podstawowymi środkami opatrunkowmi. A jeżeli gracie na jakimś instrumencie, zwłaszcza na gitarze, to ją zabierzcie ze sobą:)

Zapisy i szczegółowe informacje:
Konrad Kamiński, tel. 660632571, mail: steeple81@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany przebiegu trasy. Wyjazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe i przy udziale choćby jednego uczestnika.


Witamy

W górach jest wszystko co kocham
I wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka

Jerzy Harasymowicz "W górach"

Ogłoszenie

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy. Szanowni Przewodnicy SKPB w Katowicach.

Nasze Koło istnieje już od 1963 roku, ale dopiero od roku 1976 z dumą przypinamy do swoich swetrów trójkątne „blachy” – numerowane odznaki SKPB w Katowicach. Stało się więc tak, że spora grupa naszych członków, która przeszła kurs w Kole i zdobyła następnie państwowe uprawnienia przewodnickie, nie mogła w ciągu tych pierwszych 13 lat uzyskać trójkątnej „blachy” SKPB , bo ich po prostu nie było.

W toku dyskusji na Walnym Zebraniu Koła w 2013 roku postanowiono, że każdy członek SKPB w Katowicach, który zdobył uprawnienia przewodnickie przed rokiem 1976 i do tej pory nie otrzymał naszej odznaki, może – jeśli wyrazi taką wolę – uzyskać oznaczoną kolejnym numerem trójkątną „blachę”. Z tej możliwości skorzystało dotychczas kilkanaście osób w czasie obchodów 50-lecia Koła w 2013 roku, ale pozostała jeszcze duża, bo kilkudziesięcioosobowa grupa tych, którzy - mimo uprawnień - naszej odznaki nie posiadają.

Zarząd Koła pragnie więc przypomnieć, że możliwość uzyskania numerowanej „blachy” SKPB w Katowicach istnieje nadal. Wystarczy, że każda uprawniona i zainteresowana osoba nawiąże z nami kontakt: listowy (nasz adres: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach przy OM PTTK w Katowicach skr. poczt. 1090, 40-001 Katowice), e-mail (skpb@skpb.org), czy osobisty, a my podpowiemy, co należy dalej uczynić, by dostać odznakę SKPB w Katowicach. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że osoby uprawnione otrzymają tę odznakę bez ponoszenia kosztów jej wytłoczenia. Po przyznaniu przez Zarząd „blachy” uzgodnimy także czas i miejsce jej wręczenia.

Szanowni Przewodnicy. Zarząd SKPB w Katowicach dołoży wszelkich starań, by ta informacja dotarła do każdej z zainteresowanych osób. Niestety wśród uprawnionych jest grupa ponad dwudziestu osób, z którymi nie mamy żadnego kontaktu. Dlatego prosimy wszystkich, by w miarę swoich możliwości przekazali powyższą wiadomość Przewodnikom – członkom SKPB w Katowicach, którzy swe uprawnienia uzyskali przed rokiem 1976 i nie otrzymali naszej przewodnickiej „blachy”.

Zarząd SKPB w Katowicach

W nawiązaniu do powyższego listu, my „weterani” SKPB Katowice, działający jeszcze w Kole w roku 1976 i mający szczęście, że na I-szym uroczystym wręczaniu odznak w dniu 20 listopada 1976 r. w schronisku na Markowych Szczawinach otrzymaliśmy trójkątne blachy o numerach: nr 1 Piotr Bednorz, nr 2 Krystyna Borys „Dzidka”, nr 3 Jan Dulewski, nr 4 Grzegorz Górka, namawiamy wszystkich, którzy powinni mieć takie blachy (tzn. zdali egzamin przewodnicki i są członkami SKPB Katowice) aby zgłosili się do obecnego Zarządu SKPB i wyrazili chęć otrzymania trójkątnej blachy.

Będzie nam bardzo miło jeśli po wielu latach, w czasie wręczania tych „blach”, będziemy mogli się znów spotkać ze „starą wiarą”.

Weterani


Kalendarz imprez

ikona WEEKEND DRZEWNY NA ZAGRONIU

04-06 października 2019


ikona JESIENNE BACOWANIE NA JASIENIU

11-13 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z DENDROCHRONOLOGIEM, PROF. M. KRĄPCEM

15 października 2019


ikona IMPREZA NA ORIENTACJĘ

19-20 października 2019


ikona SPOTKANIE WTORKOWE Z PROF. G. MOTYKĄ O KONFLIKCIE POLSKO-UKRAIŃSKIM W BIESZCZADACH

19 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY I TERMIN

22-24 listopada 2019


ikona EGZAMIN WEWNĘTRZNY II TERMIN

29 listopada - 01 grudnia 2019


ikona WIGILIA KOŁOWA

13-15 grudnia 2019


zielona ikona Impreza Zewnętrzna - Zapraszamy każdego, kto ma ochotę powłóczyć się z nami po górach.

ciemna ikona Impreza Środowiskowa - Będziesz mile widziany, ale wiedz, że znajdziesz tu przede wszystkim przewodników i kursantów z naszego i innych kół przewodnickich.

czerwona ikona Impreza Wewnętrzna - To już tylko dla ludzi z SKPB.


Pełny kalendarz


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o organizowanych przez nas kursach, imprezach i rajdach, wpisz swój email: