Drodzy turyści!

Mamy dla was dobrą wiadomość. W weekend 27-28 czerwca 2020 r. otworzyliśmy nasze bazy namiotowe na Przełęczy Głuchaczki, na Hali Górowej i na Polanie Wały. Niestety Chata na Zagroniu na razie pozostaje zamknięta.

Sytuacja epidemiczna zmusiła nas do podjęcia decyzji o ograniczeniach w funkcjonowaniu baz tak, aby zarówno bazowi jak i turyści mogli się czuć bezpiecznie oraz by spełnić warunki sanitarne.

Najważniejsze zmiany w tym roku to możliwość spania na bazie jedynie w namiotach własnych z własnymi śpiworami i karimatami (na Hali Górowej do dyspozycji zostaje również bacówka w mocno ograniczonym wymiarze). Rezerwacja jest obowiązkowa, ze względu na ograniczoną ilość turystów mogących przebywać na bazie. Dostęp do wrzątku i pieca we wiacie/bacówce jest zapewniony. Do gotowania posiłków dla turystów udostępnionych będzie jedynie kilka garnków i patelni. Sztućce, kubki i inne naczynia trzeba sobie zapewnić we własnym zakresie. Krąg ogniskowy będzie udostępniony. Do dyspozycji turystów pozostają również punkty z dostępną wodą do higieny osobistej.

Zachowanie dystansu pomiędzy turystami oraz korzystanie ze środków dezynfekujących jest obowiązkowe, ale mamy nadzieję że i w tym roku będziecie mogli zebrać pozytywne wspomnienia i poczuć się u nas wyjątkowo