W tym roku jak poprzednio kontynuowaliśmy piękną kołową tradycje tzw. kolędowania, czyli spotykania się po Nowym Roku w celu złożenia życzeń, a także odśpiewania rzeczonej kolędy. Jest to również niesamowita okazja „młodszego” pokolenia na nie tylko spotkanie z naszymi nestorami, ale z każdą rodziną kołową chętną nas przyjąć. Taka kolęda, to szansa na chwile rozmowy na temat spraw kołowych oraz górskich. Dla młodszych przewodników, jest to niepowtarzalna szansa na czerpanie z krynicy bardziej doświadczonych pokoleń, które przydeptywało ścieżki, którymi dane jest nam teraz przechodzić.

Pan Prezes u rodziny Koniorów wraz z gościem specjalnym

Pomimo, że gorączka covidowa już dawno opadła, to żniwo w postaci przerwania pięknych zwyczajów dalej unosi się wśród społeczeństwa, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych o przyjęcie nas w roku następnym. Wszystkim rodzinom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotkać się z Wami znów za rok!

Poniżej kilka zdjęć z tegorocznej edycji:

wpis do pamiątkowej księgi Państwa Chwilów
Wpis do pamiątkowej księgi Państwa Chwilów
Pomimo, że Franek jest dalej aktywnym członkiem naszego Koła, to również zaprosił nas z Anią do swojego domku w Istebnej.