Przed nami kolejne Spotkanie Wtorkowe! Zapraszamy wszystkich członków naszego Koła, kursantów, osoby zaprzyjaźnione, a także innych zainteresowanych tematami około beskidzkimi.
Jak co trzeci wtorek miesiąca spotkamy się wspólnie przed monitorami, aby pogłębić naszą wiedzę o naszym obszarze uprawnień. Tradycyjnie zapraszamy o godzinie 19:00.

🔸Tym razem naszą gościnią będzie Beata Chomątowska, pisarka i dziennikarka stale współpracująca z „Tygodnikiem Powszechnym”, autorka książki “Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie”.

🔸W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o najnowszej książce autorki pt. “Miasto Dzieci Świata”, która miała swoją premierę z końcem kwietnia obecnego roku. Autorka w swoim dziele opisuje codzienność uzdrowiska w Rabce-Zdroju na przestrzeni lat, a także przybliża losy dzieci skierowanych tu na leczenie. Wydaje się, że klimat uzdrowiska można określić mianem “sielanka”, zwłaszcza w odniesieniu do tytułu, a jednak już pierwszy rozdział książki
rozwiewa to złudzenie. Historia okazuje się dużo bardziej skomplikowana, zwłaszcza kiedy do głosu dochodzą wydarzenia wojenne oraz sytuacja społeczna i gospodarcza krainy
ironicznie nazywanej Golicją i Głodomerią.

📆21 maja 📌Meet 🕖19:00

🪛Technikalia:
aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w ten link: https://meet.google.com/wim-ndvw-idy, następnie zostaniemy przekierowani na stronę, na której będzie odbywać się spotkanie.
Spotkanie rozpocznie się punktualnie o 19:00.
Prosimy o wyłączenie mikrofonu oraz kamery, aby nie obciążać zbytnio połączenia.