Doszły nas słuchy, że już niedługo na Polanie Skalne pod Jasieniem przy jednym ognisku spotkają się Klimczok, Bulanda, wróżka Siwulka spod Babiej Góry, Biesy i Czady, a może nawet czarnoksiężnik Awrot z córką Arelką, Topielczyk i Lumcyperek z Gorców. Cóż za zbieg okoliczności, że akurat wtedy planujemy 46. Jesienne Bacowanie, na które serdecznie Was zapraszamy!

Jesienne Bacowanie na Jasieniu 2024 Legendy Beskidzkie
LEGENDY BESKIDZKIE! Czyli temat tegorocznego wydarzenia.

Bacowanie to cykliczna impreza – rajd górski – odbywająca się co roku na jesień i organizowana przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach, a dokładniej przez młodszy kurs przewodnicki (w tym roku kurs „Półtora”). Jest to idealna okazja do integracji przewodników, kursantów oraz turystów. Ponadto uczestnicy mają możliwość wyboru jednej z trzech tras i skorzystania z opieki przewodnika i adeptów tegoż zawodu. Na mecie czarownice z pewnością przygotują ciepły posiłek i słodki poczęstunek, a wróżki zadbają o wystrój. Znając życie, znajdzie się też jakiś zbój, co zapewni konkursy z ciekawymi nagrodami.

📩 Zapisy ruszą początkiem września, wcześniej przedstawimy także dokładne informacje dotyczące tras. Na metę można dotrzeć samodzielnie, jednak należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do śledzenia postów na wydarzeniu.

Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą wygodne obuwie turystyczne, ciepły śpiwór i karimatę, latarkę, kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową, ciepłe ubranie, prowiant na drogę, kiełbaski na ognisko, dokument tożsamości i dobry humor.

⚠️ Ubezpieczenie i koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Nocleg również we własnym zakresie – polecamy zabrać namiot.


Koordynator: Lucjan Giza
e-mail: bacowanie@skpb.org
telefon: 600-062-939