Beskidzkie Spotkanie Wtorkowe

Czy PTTK jest potrzebny w XXI wieku?

Na wyżej postawione pytanie będzie odpowiadał nam sam prezes Towarzystwa

Beskidzkie Spotkanie Wtorkowe Jerzy Kapłon PTTK

Co będzie na kolejnym spotkaniu?

– porozmawiamy o znaczeniu turystyki społecznej w rozwoju turystyki ogólnej, a także w jej różnorodnych obszarach,
– o roli PTTK w budowaniu podstaw systemu kadr dla turystyki aktywnej,
– zastanowimy się czy bez PTTK byłoby możliwe bezpieczne uprawianie turystyki górskiej, na przykładzie utrzymywania systemu szlaków turystycznych i powiązanych z nimi miejsc noclegowych,
– wreszcie zastanowimy się również nad rolą PTTK w podtrzymywaniu tradycyjnych form wędrowania

Wszystkie tematy będą stanowić próbę świeżego spojrzenia na PTTK w zupełnie inny, nieoczywisty dla wielu turystów sposób.

Prelegent:

Jerzy Kapłon – Przewodnik Beskidzki, przewodnik UIMLA Leader, zawodowo prowadzi Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie, społecznie Prezes ZG PTTK.

📅19.05.2026 | 🕖19:00
📌Centrum Organizacji Pozarządowych Kopernika 14 (spotkanie stacjonarne)
🔗https://meet.google.com/wim-ndvw-idy (transmisja spotkania)