Termin 60-lecia SKPB i OM PTTK w Katowicach

Zapisz w kalendarzu datę 7-8 października 2023 r. – ten weekendowy termin jest już potwierdzony.

Miejsce obchodów uroczystości

Rocznicę powstania naszych organizacji celebrować będziemy w Szarem niedaleko Milówki. Na ten cel zarezerwowaliśmy ośrodek Willa nad rzeką (Szare 7a, 34-360 Milówka, adres www: willanadrzeka.pl)

Koszty uczestnictwa

Cena za udział w uroczystościach to 350 zł od osoby, a 600 zł od pary. W tej opłacie zapewniamy zakwaterowanie na 1 noc (noclegi w pokojach 2,3,4 i 5- osobowych), uroczystą kolację, a następnie śniadanie oraz pakiet okolicznościowy: śpiewnik kołowy i pamiątkowy znaczek. Uczestnicy Lecia otrzymają również publikację, która jest sponsorowana przez Grupę Przyjaciół Stawieńca. Cena za parę obejmuje 1 pakiet okolicznościowy: śpiewnik kołowy, dwa pamiątkowe znaczki.

Jeśli nie planujesz zostawać na noc – cena za samą uroczystość i okolicznościowy pakiet wynosi 230 zł od osoby, a 400 zł od pary. Tu również w cenie za parę uwzględniono 1 pakiet okolicznościowy.

Mamy też zniżki dla dzieci:
dzieci do lat 2 bez opłat za nocleg
dzieci od 3 do 6 lat 50% zniżki na nocleg
dzieci od 7 do 10 lat 30% zniżki na nocleg

Jeśli potrzebujesz noclegu z piątku na sobotę – skontaktuj się z nami.

Płatność

Prosimy o dokonanie płatności pozostałej części opłaty na subkonto Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Katowicach nr 64 1050 1214 1000 0090 8241 3924 do dnia 15.09.2023. W tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska osób za które dokonywana jest opłata. Wcześniejsze opłaty na konto Skarbnika Koła będą przez nas przeksięgowane.

Dojazd

Jeśli potrzebujesz dojazdu z PKP Milówka do miejsca odbywania się lecia prosimy o informację do dnia 15.09.2023. Godziny odbioru z PKP Milówka 13:40 (pociąg relacji Katowice-Milówka – 11:27-13:29) oraz 14:35 (pociąg Katowice-Milówka – 12:18-14:22). Transport powrotny na stację PKP Milówka w niedzielę (tj. 8.10) o godz. 11.30 (pociąg Milówka-Katowice- 12:18).

Program

 1. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 16:00
 2. Powitanie Gości
 3. Obiad
 4. Przemowy okolicznościowe
 5. Blachowanie Przewodników oraz Sympatyków SKPB w Katowicach
 6. Przyznanie odznaczeń
 7. Wspominki kołowe
 8. Kolacja
 9. Koncert piosenek napisanych przez członków SKPB w aranżacji Remika Bonka
 10. Ognisko, rozmowy i śpiewanki do białego rana
 11. Niedzielne śniadanie

Jak się zapisać?

Mamy nadzieję, że się zobaczymy – daj nam koniecznie znać, że do nas dołączysz. Jak to zrobić? Najlepiej za pomocą wiadomości e-mail lub poprzez kontakt telefoniczny. Dane kontaktowe znajdziesz poniżej. Zapisy prowadzimy do 30 maja.

Ponieważ organizacja takiej uroczystości to duże logistyczne działanie, prosimy uczestników o wpłatę zaliczki w wysokości 25% ceny do 30 maja. Pozostałą część opłaty będziemy zbierać do końca sierpnia. Informacje dotyczące danych do przelewu otrzymasz zgłoszeniu chęci udziału w uroczystości.

Jak się z nami skontaktować?

W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: 60lecieSKPB@gmail.com . Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to tylko możliwe. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z Agnieszką Kalisz-Dzik, tel. 660 776 360, lecz z uwagi na liczne zajętości i sprawy związane z organizacją 60-lecia, zalecamy wysyłanie zapytań mailem.

Informacje pozostałe

Jeśli nie dasz rady być z nami w ten jesienny weekend prosimy też o taką informację. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że zaproszenie do Ciebie skutecznie dotarło. A jeśli w twoim bliskim otoczeniu są Przewodniczki/Przewodnicy naszego Koła – poinformuj ich proszę o planowanych wydarzeniach. Dokładamy wszelkich starań, żeby dotrzeć z zaproszeniami do wszystkich Koleżanek i Kolegów, ale nasza baza danych adresowych w niektórych przypadkach może być nieaktualna.

Jeśli jesteś w posiadaniu zdjęć ze swojego blachowania – podziel się nimi. Możesz je nam przesłać na podany adres e-mail lub zabrać na 60-lecie. Przygotowania do tak ważnej uroczystości są też dobrym momentem na uzupełnienie historii Koła. Jeśli posiadasz teksty, które były publikowane o Kole lub Oddziale bardzo chcielibyśmy je dołączyć do archiwum Koła. 


W odpowiedzi na Wasze wątpliwości dotyczące ceny 60-lecia przesyłamy krótkie wyjaśnienie. Według otrzymanej od obiektu oferty koszt noclegu, uroczystej kolacji (w której skład wchodzi posiłek główny, zimna płyta, napoje bezalkoholowe, kawa, herbata oraz ciasto) oraz śniadania to 260 zł/os. Dodatkowo dochodzą koszty wynajęcia nagłośnienia, wydruku materiałów pamiątkowych, koszty noclegów zaproszonych gości oraz inne pomniejsze, które muszą być rozłożone na wszystkich uczestników Lecia. Chcielibyśmy również zaznaczyć, że dokładamy starań, aby pozyskać sponsorów na część naszych działań – jeśli się to uda – kwota ostateczna będzie mniejsza, o czym Was poinformujemy.

Z poważaniem Komitet Organizacyjny


Drogie Koleżanki i Koledzy,

nasze święto już niebawem. Cieszymy się na wspólne spotkanie z okazji 60-lecia Koła – będzie nas prawie 200 osób!

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje związane z uroczystością.

Miejsce uroczystości:

Przypominamy adres ośrodka, to Willa nad rzeką, Szare 7a, Milówka.

Adres www ośrodka: willanadrzeka.pl

Przy ośrodku jest parking dla samochodów. Zmotoryzowanych prosimy o parkowanie w sposób uporządkowany (tak aby jak najwięcej samochodów się nam zmieściło)

Transport z Milówki:

Z osobami, które zgłosiły chęć skorzystania z transportu Milówka PKP – ośrodek będziemy się kontaktować indywidualnie.

Rozpoczęcie uroczystości:

Świętowanie rozpoczniemy o godzinie 16.00. O tej godzinie wszyscy spotkamy się na dużej sali bankietowej.

Na miejscu, od godzin porannych będzie działał punkt recepcyjny. Jeśli będzie ładna pogoda, to umiejscowimy go przed ośrodkiem. Pierwsze kroki po przybyciu skierujcie więc do tego punktu. Podamy Wam tu numer pokoju w którym zostaliście zakwaterowani oraz inne potrzebne informacje pobytowe. W punkcie otrzymacie też identyfikator ze swoimi danymi oraz pakiet okolicznościowy.

Będzie też otwarty sklepik kołowy z koszulkami/kubkami/naszywkami.

Zakończenie uroczystości:

Niedzielne śniadanie w formie szwedzkiego stołu będzie serwowane od godz. 8.00 do 10.00. Prosimy o wymeldowanie się z pokoi do godz. 12.00.

Co ze sobą zabrać:

-dobry humor

-instrumenty muzyczne

-jeśli posiadasz – to zdjęcia ze swojego blachowania

-w ośrodku na piętrach są czajniki bezprzewodowe do waszej dyspozycji

-w każdym pokoju są łazienki, weźcie ze sobą ręczniki

Pozostałe informacje:

Jeśli mamy wśród nas wegetarian, którzy nie zgłosili, że obiad preferowaliby właśnie w wersji wege, to jest na to ostatnia chwila.

Komitet Organizacyjny