Co to właściwie baza namiotowa?

Jest to miejsce noclegowe zapewniające podstawowe warunki obsługi turystów, takie jak miejsce noclegowe w namiocie bazowym, możliwość rozbicia namiotu własnego, dostęp do wody pitnej, dostęp do kuchni i znajdujących się w niej przyborów kuchennych (garnki, kubki, itp.), dostęp do pieca, bezpłatny wrzątek, toaletę, prysznic.

Czy baza będzie czynna (…) ?

Bazy namiotowe Głuchaczki i Polana Wały są czynne tylko w okresie wakacyjnym (dokładne terminy podane pod mapą po lewej). Poza tym okresem zostaje tam tylko szkielet wiaty kuchennej. Baza na Hali Górowej jest czynna dłużej. Tam nawet poza sezonem można kogoś zastać. Część bacówki jest dostępna przez cały rok.

Czy można zarezerwować miejsce?

Można sobie zarezerwować miejsce. Rezerwacji należy dokonać minimum 14 dni wcześniej u szefa bazy drogą mailową lub telefonicznie.

Czy na bazie można zamówić gotowe posiłki?

Niestety nasze bazy nie prowadzą gastronomii. Do dyspozycji jest tylko w pełni wyposażona kuchnia, gdzie można ugotować własny posiłek. Odległość do najbliższego sklepu i bardziej wyrafinowanych punktów gastronomicznych zależy od bazy, ale zwykle nie przekracza 40-60 minut marszu.

Czy poza sezonem można rozbić namiot?

Polany na których w sezonie stoją bazy są własnością prywatną i nie możemy wypowiadać sie w imieniu właścicieli.

Ilu osobowe są pokoje?

Na bazach namiotowych są 10 osobowe namioty bazowe, a na Hali Górowej jest jeszcze dodatkowo bacówka w której są 2 duże „lotniska”. Odpowiadając na zasadnicze pytanie – nie ma pokoi :)