W styczniu.  Zmiany w ustawie „Prawo o stowarzyszeniach” i stanowisko ZG PTTK w sprawie wyborów władz wszystkich szczebli spowodowało odroczenie zebrania walnego SKPB na bliżej nieokreślony czas. Na Zagroniu rozpoczęto przeznaczone dla członków SKPB dyżury techniczne.

19 stycznia. Spotkanie Wtorkowe z Reginą Wicher z BCK w Zawoi. Temat: Boże Narodzenie w tradycji Górali Babiogórskich – wróżby i symbole. Zalogowało się 11 uczestników.

16 lutego. Spotkanie Wtorkowe z dr Olgą Solarz. Tematem była magia ludowa w Karpatach. Za pośrednictwem Skype uczestniczyło 19 osób. Spotkanie wyjątkowo przygotował i prowadził Bartosz Piekaruś.

22 lutego składaliśmy życzenia koleżankom i kolegom z Akademickiego Klubu Turystycznego „Gronie” z okazji 60 rocznicy powstania AKT.

Także w lutym. Autokarówka po Orawie, Spiszu i Podhalu zorganizowana i prowadzona przez Romana Sojdę, cztery repetytoria i turbo objazdówka – w ten sposób po 4 miesiącach przerwy kurs ślimakowy wyczerpał program zajęć.

19-21 marca oraz 10 kwietnia wewnętrzny egzamin praktyczny zdali:  Hanna Bednarczyk, Jakub Kręcisz, Marcin Mandla, Agata Nowakowska i Mariusz Wierzgoń.

Także w marcu. Grupa przewodników SKPB, wyposażona w raki, czekany, liny i hełmy, wyruszyła by podbić Tatry. Pokonując liczne przeciwności – w tym lodospady – osiągnęła wierzchołek tej honornej góry (456 m n.p.m.) w Beskidzie Małym.

W marcu i w kwietniu. W Chacie na Zagroniu prowadzono remonty i usprawnienia. Powstały m.in. nowe schody na poddasze.

20 kwietnia.  Spotkanie Wtorkowe z historykiem, dr hab. Janem Pisulińskim. Tematem wykładu były powojenne przesiedlenia Bojków i Łemków z Karpat, a wysłuchało go 14 uczestników.

21 oraz 23 i 24 kwietnia miał miejsce egzamin państwowy dla kandydatów na przewodników beskidzkich. Nasza drużyna w składzie: Hanna Bednarczyk, Jakub Kręcisz, Marcin Mandla, Mariusz Wierzgoń i Agnieszka Wszołek zdała go w komplecie.

28 kwietnia. Festiwal SKPB – tym razem on-line. W programie poza informacjami o nowym kursie były też wspomnienia z Islandii i z Kilimandżaro oraz oczywiście śpiewanki.

2 maja zmarł Wojciech Janota, członek SKPB Katowice i AKT „Gronie”, przewodnik beskidzki od 1969 r.

7-9 maja. Weekend drzewny na Zagroniu. Zebrane i pocięte drewno ułożono do wyschnięcia, ogródek uporządkowano i obsadzono kwiatami, teren pod nowe ławki wyrównano, a sufit w kuchni pomalowano. Chata wznowiła udzielanie noclegów.

18 maja. „Karpaty – historia zapisana w skałach” to tytuł Spotkania Wtorkowego, podczas którego dr inż. Magdalena Zielińska, geolog z Instytutu Nauk o Ziemi UŚl objaśniła nam budowę geologiczną Karpat.

9 czerwca odbyło się spotkanie inauguracyjne nowego kursu przewodnickiego, przyszło ok. 40 osób.

15 czerwca. Spotkanie Wtorkowe z p. Krystyną Reinfuss-Janusz. Tym razem jednocześnie w sali COP w Katowicach i przez Skype. Wysłuchaliśmy prelekcji pt. “Grupy etnograficzne  w Polsce. Sposoby wyznaczania  ich granic na przykładzie  Łemkowszczyzny, Huculszczyzny i innych grup“, a także wspólnie wspominaliśmy postać Prof. Romana Reinfussa, członka honorowego SKPB w Katowicach. Było to po dwóch latach ostatnie Spotkanie Wtorkowe zorganizowane i prowadzone przez Romana Sojdę.

18-20 czerwca. Pierwszy wyjazd nowego kursu przewodnickiego – oczywiście na Zagroń, a potem na Górową, Pilsko i do Sopotni Wielkiej.

25-27 czerwca rozbiliśmy bazy namiotowe: na Wałach, na Górowej i na Głuchaczkach. Tę ostatnią już po raz trzydziesty.

Od czerwca w Namaste ponownie spotykaliśmy się na śpiewankach.

31 lipca na Głuchaczkach obchodziliśmy 30-lecie funkcjonowania bazy.

10 sierpnia zmarła Ksina – Krystyna Stojek (blacha nr 7), pierwszy Prezes SKPB (1963-65), przewodnik beskidzki od 1963 r.

14 sierpnia zmarł Jan Dulewski (blacha nr 3), prezes SKPB w latach1975-76, przewodnik beskidzki od 1969 r.

28 sierpnia. Baza na Polanie Wały została zwinięta.

Także w sierpniu. Składaliśmy zamówienia na mapy i koszulki.

4 września. Delegacja naszego Koła uczestniczyła w obchodach 60 lecia AKT w Wiśle.

4-5 września. Zwinęliśmy bazę na Przełęczy Głuchaczki.

11-12 września. Na Zagroniu ok. 20 osób pożegnało lato. Była projekcja polskiego filmu „Wilcze echa”, było ognisko, kiełbaski i oczywiście śpiewy.

18-19 września. Na Hali Górowej odbyło się blachowanie kursu ślimakowego. Blachy do swetrów przypięli egzaminowani w marcu: Hania, Kuba, Marcin, Agata i Mariusz.

29 września i 1-2 października. Egzamin państwowy na uprawnienia przewodnika beskidzkiego zdała Agata Nowakowska.

2-3 października. Koncert zespołu Gasta Mire na Zagroniu. Około 30 osób wysłuchało kilkudziesięciu piosenek, a potem do świtu były śpiewanki przy ognisku.

22 października zmarł Janusz Kamocki, członek honorowy SKPB blacha nr 119.

22-24 października. XLII, tym razem „pirackie” Jesienne Bacowanie na Jasieniu. Organizował je kurs „Nieprzemakalny”.

10-14 listopada autokarówka na pogórza „środkowe” dla kursu „Nieprzemakalnego” i „Wodociągowego” zorganizowana i prowadzona przez Romana Sojdę. Odwiedzono: Gnojnik, Czchów, Stary Sącz, Muszynę, Powroźnik, Tylicz, Krynicę-Zdrój, Gołkowice Dolne, Nowy Sącz, Znamirowice, Tropie, Jeżów, Bobową, Biecz, Sękową, Owczary, Szymbark, Szalową, Binarową, Gorlice, Łużną, Staszkówkę, Ciężkowice, Lipnicę Murowaną.

16 listopada. Spotkanie Wtorkowe z Aleksandrem Ginalskim trenerem zrzeszonym w międzynarodowej organizacji studenckiej BEST i naszym kursowym kolegą. Temat: komunikacja między ludźmi. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane przez Kubę Kręcisza.

20-21 listopada. 115 i 10 urodziny Zagronia. 115 – bo tyle lat ma chata, 10 – bo od tylu lat SKPB chatą zarządza. Świętowano w gronie blisko 30 osób i niewiele mniejszej liczbie instrumentów. Były wspominkowe slajdy i opowieści, była piosenka „Czarny blues o czwartej nad ranem” wykonana o właściwej porze.

27 listopada. Wigilia kołowa na Hali Górowej. Blachę Sympatyka otrzymała Jola Mazurek.

21 grudnia. W Klubie Podróżnika Namaste odbyło się przedwigilijne spotkanie przewodników, sympatyków i kursantów SKPB w Katowicach.

Także w grudniu. Ukazał się kalendarz ze zdjęciami z wycieczek kursów 2020-2021 i 2021-2022. Na naszym kanale na YT liczba wszystkich filmów przekroczyła 40.

31 grudnia. Rok 2021 pożegnaliśmy, a 2022 powitaliśmy zabawą na Zagroniu. Wcześniej Łukasz Gajur otrzymał blachę Sympatyka.