6 stycznia zmarł Bogusław Bochynek – przewodnik beskidzki od 1973 r., członek SKPB w Katowicach – blacha nr 16 z 1976 r.
13 stycznia. Zebranie Walne SKPB w Katowicach. Dotychczasowy Zarząd ustąpił po przedłużonej kadencji i wybrano nowe władze. Prezesem Koła została Agnieszka Kalisz-Dzik, wiceprezesem Adam Świtalski, skarbnikiem Justyna Suchecka, a sekretarzem Anna Pomykała. Skład Zarządu jako jego członkowie uzupełnili: Piotr Bańczyk, Agata Nowakowska i Bartosz Piekaruś. Nim odbyły się głosowania, trójkę naszych przewodników uhonorowano Parzenicami. Złote Parzenice otrzymali Agnieszka Kalisz-Dzik i Jakub Pasieka, a Srebrną Parzenicę wręczono Bartoszowi Piekarusiowi.
15-16 stycznia. Na Zagroniu integrowaliśmy się z SKPG z Krakowa. Było w sumie około 25 osób, które zjadły wspólnie ciepły posiłek i śpiewały do 5 rano, grając na 8 gitarach, 2 harmonijkach, skrzypcach, ukulele i takim jaju, które potrząsane wydaje ciche „szy-szy”, a wszystko to działo się podczas pięknej księżycowej nocy, po której nadszedł równie piękny i słoneczny dzień.
29-30 stycznia. Fasolka, tym razem w Górkach Wielkich. Prelekcji o Alpach, atlantyckich wyspach, Afryce, Karaibach, Pakistanie, Santiago de Compostela i innych miejscach na Ziemi wysłuchało około 50 osób. Podczas imprezy zarejestrowano 15 nowych dawców szpiku, odbył się też mały kiermasz map, literatury górskiej i koszulek kołowych. Była wyśmienita fasolka i długa kolejka po dokładki oraz tańce i śpiewanki gitarowe. Najwytrwalsi zarówno w piątek jak i w sobotę kładli się spać bardziej rano niż w nocy.
Także w styczniu. Zarząd SKPB powołał na nowe kadencje Radę Chaty i Komisję Szkoleniową (Arek Imiela, Bartosz Piekaruś, Wojciech Sitko, Roman Sojda, Radosław Truś).
11-13 lutego. Chata na Zagroniu była bazą dla X Prawdziwej Zimowej Wyrypy Beskidzkiej.
5 marca. Na Zagroniu w ramach solidarności z mieszkańcami Ukrainy odbyły się charytatywne śpiewanki i zbiórka pieniędzy.
W lutym i w marcu część naszej społeczności zaangażowała się w pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy.
1-3 kwietnia. Weekend remontowy w Chacie na Zagroniu. Mimo zalegającego śniegu zebrano drewno na opał na sezon letni, ponadto wypoziomowano połowę podłogi na lotnisku i prowadzono prace przy instalacji wodnej by mogła funkcjonować zimą. W pracach uczestniczyło około 15 osób.
4 maja. Zmarł Edward Wieczorek, przewodnik SKPB w Katowicach od 1996 r. blacha nr 202.
20-22 maja. Pod hasłem „Mitologie Świata” na czterech trasach i z metą na Hali Górowej odbył się kolejny Rajd Nocny.
24 maja. Dzięki zapałowi Hanny Bednarczyk wróciły Spotkania Wtorkowe, naszym gościem był Dominik Księski, autor przejścia łukiem Karpat i książki o tym zdarzeniu traktującej.
28-29 maja. W Soblówce odbył się Kwadratlon – cykliczne spotkanie przedstawicieli studenckich kół przewodnickich. Organizatorem było SKPG „Harnasie” z Gliwic, a poza naszymi reprezentantami byli też przewodnicy z SKPG Kraków i SKPB Warszawa.
13 czerwca zmarła Anna Kobernicka-Matuszek, przewodnik beskidzki od 1968 r. blacha w SKPB nr 26.
20 czerwca. Nadzwyczajne Walne Zebranie SKPB wybrało delegatów na WZ OM PTTK.
21 czerwca. Spotkanie Wtorkowe z dr hab. Magdaleną Opałą-Owczarek, prof. UŚl, która przedstawiła wykład nt. klimatologii i meteorologii obszarów górskich.
25-26 czerwca. Rozbiliśmy bazy namiotowe na przełęczy Głuchaczki i na Hali Górowej.
2-3 lipca. Rozbiliśmy bazę namiotową na polanie Wały.
8-9 lipca. XIV Wyrypa Beskidzka z udziałem 79 uczestników, z których czwórka ukończyła dystans 100 km.
9 lipca. Na polanie Skalne wspominano przypadającą 7 lipca 10 rocznicę poświecenia wybudowanej z inicjatywy i wysiłkiem grupy przewodników i sympatyków SKPB kapliczki pw. Matki Bożej Królowej Polski.
Także w lipcu. Kurs Nieprzemakalny odbył przejście przewodnickie.
10 sierpnia. Zmarła Barbara Niesłuchowska. Uprawienia przewodnickie zdobyła w 1972 r., a w roku 1976 otrzymała trójkątną blachę z numerem 22.
24 sierpnia. W COP w Katowicach trójkątną blachę z nr 352 otrzymał Bolesław Korczyński, który odebrał także blachę z nr 353 dla swojej żony Ewy. Państwo Korczyńscy uprawnienia przewodnickie uzyskali w 1968 r. a dziś mieszkają w Australii. Wcześniej przedstawiciele Zarządu Koła odwiedzili Herberta Kubacza i wręczyli mu zaległą blachę z nr 345.
27 sierpnia. Z inicjatywy członków naszego Koła w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego na Głuchaczkach została odprawiona msza św. w intencji śp. Anny Kopciak.
Także w sierpniu. Trzydziestolecie pracy jako opiekun bazy namiotowej na Hali Górowej obchodził „Misiek”, czyli Ewald Przewoźnik. Kurs Wodociągowy miał przejście przewodnickie.
2-4 września. Zwinęliśmy bazy namiotowe.
9-10 września. Grupa przewodników SKPB uczestniczyła na Zagroniu w szkoleniu goprowskim. Przed zajęciami blachę Sympatyka otrzymał Paweł Szymik, który od kilku lat współorganizuje takie szkolenia.
13 września. Zjazd delegatów OM PTTK. Do nowego zarządu weszli członkowie SKPB: Marek Karweta – prezes, Piotr Bańczyk – wiceprezes, Hanna Bednarczyk – sekretarz i Paweł Szygulski jako członek zarządu, skarbnikiem został Marcin Jenczmyk. Nową komisję rewizyjną utworzyli członkowie Koła: Jakub Pasieka – prezes, Bogusław Stanowski – wiceprezes i Barbara Matyszok – sekretarz. Wybrano też delegatów na Regionalną Konferencję Oddziałów PTTK województwa śląskiego: Magdalenę Chyćko i Edwarda Kudelskego.
17 września. Koncert zespołu Celtic Tree na Zagroniu.
20 września. W COP w Katowicach omawialiśmy dalsze losy bazy namiotowej na polanie Wały, w związku z planowaną sprzedażą działki na której znajduje się polana.
5 października. Spotkanie organizacyjne nowego kursu przewodnickiego.
8 października. W okolicy Pewli Ślemieńskiej odbyła się zorganizowana przez Michała Rakoczego i Romana Sojdę impreza na orientację, w której wzięły udział 32 osoby, w tym jeden przewodnik z SKPB i sześciu kursantów. Odnotowano też udział paru czołowych polskich zawodników specjalizujących się w kilkugodzinnych biegach na orientację.
21-23 października. 43 Jesienne Bacowanie na Jasieniu. Tym razem z przydomkiem „Dziadowskie”, bo tematycznie nawiązywano do twórczości Adama Mickiewicza, a szczególnie do jego „Dziadów”.
25-27 listopada i 2-3 grudnia. Wewnętrzny egzamin praktyczny zdali Mikołaj Bonk, Łukasz Brzęk, Katarzyna Klimasz, Łukasz Kornaś, Anna Kręcichwost, Aleksandra Łapszyńska, Jakub Szeliga i Paweł Tkocz. Duża liczba zdających i egzaminatorów skłoniła komisję szkoleniową do wynajęcia busa, co zbliżyło formę egzaminu wewnętrznego do egzaminu państwowego. Egzamin przygotowali Roman Sojda i Radosław Truś.
29 listopada. Spotkanie Wtorkowe z prof. drem hab. Pawłem Valde-Nowakiem z krakowskiego UJ na temat archeologii obszarów górskich, a szczególnie Podhala. Było o bumerangu z Groty Obłazowej.
Także w listopadzie. Zbierano zapisy na mapy i przewodniki turystyczne.
10 grudnia. Tradycyjne spotkanie wigilijne na Hali Górowej. Blachę Sympatyka otrzymał Michał Sitko.
15 grudnia. W cyklu Spotkań Wtorkowych (choć tym razem w czwartek) niemal 30 osób wysłuchało wykładu on-line dr Katarzyny Ceklarz „Rośliny lecznicze i trujące w kulturze ludowej górali karpackich”.
20 grudnia. W Klubie Podróżnika „Namaste” odbyło się spotkanie pokoleń.
31 grudnia. W Chacie na Zagroniu powitaliśmy rok 2023. Imprezę przygotował kurs „Kolejkowy”.