SKPB Katowice prowadzi bazy namiotowe na Hali Górowej i przełęczy Głuchaczki w Beskidzie Żywieckim oraz polanie Wały w Beskidzie Wyspowym. Ponadto opiekujemy się Chatą na Zagroniu położoną na grzbiecie Zapolanki ponad Rajczą.

Nocleg na naszych bazach kosztuje 15 zł w namiocie bazowym, 10 zł w namiocie własnym. Na bazie honorujemy rabaty PTTK, bezpłatne noclegi mogą otrzymać przewodnicy studenccy SKPB Katowice i innych studenckich kół przewodnickich. Cennik z pełną listą zniżek dostępny jest tutaj.

W naszych bazach obowiązuje regulamin Studenckiej Bazy Namiotowej PTTK. Jeśli chcesz bazować na naszej bazie zapoznaj się z zasadami obsadzania bazy.

Bazowe FAQ

Co to właściwie jest baza namiotowa?

Jest to miejsce noclegowe zapewniające podstawowe warunki obsługi turystów, takie jak możliwość rozbicia namiotu własnego, dostęp do wody pitnej, dostęp do kuchni i znajdujących się w niej przyborów kuchennych (garnki, patelnie.), dostęp do pieca, bezpłatny wrzątek, toaletę, punkt z dostępną wodą do higieny osobistej.

Czy baza będzie czynna?

Bazy namiotowe Głuchaczki i Polana Wały są czynne tylko w okresie wakacyjnym. Poza tym okresem zostaje tam tylko szkielet wiaty kuchennej. Baza na Hali Górowej jest czynna dłużej, tam nawet poza sezonem można kogoś zastać. Część bacówki jest dostępna przez cały rok.

Czy można zarezerwować miejsce?

Trzeba zarezerwować miejsce. Rezerwacji należy dokonać u szefa bazy drogą mailową lub telefonicznie.

Czy na bazie można zamówić gotowe posiłki?

Niestety nasze bazy nie prowadzą gastronomii. Do dyspozycji jest kuchnia dostępem do garnków i patelni (sztućce i kubki we własnym zakresie), gdzie można ugotować własny posiłek. Odległość do najbliższego sklepu i bardziej wyrafinowanych punktów gastronomicznych zależy od bazy, ale zwykle nie przekracza 40-60 minut marszu.

Czy poza sezonem można rozbić namiot?

Polany na których w sezonie stoją bazy są własnością prywatną i nie możemy wypowiadać się w imieniu właścicieli.