• Chata na Zagroniu

    Wieści z Zagronia

    Moi drodzy.

    Jak wiecie Chata na Zagroniu nie może obecnie przyjmować turystów, ale to nie znaczy, że nic się tam nie dzieje. Ostatnimi czasy udało nam się wykonać pewne prace remontowe oraz porządkowe, mamy m.in nowe schody na poddasze. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego.

    7-9 maja chcemy zgromadzić opał na kolejny sezon zimowy. W tym roku jak wiadomo nie możemy spotkać się w dużym gronie, ale jeśli ktoś tylko może to gorąco zachęcam do pomocy. Wystarczy zgłosić telefonicznie chęć przybycia, prowadzimy zapisy aby kontrolować ilość osób na chacie. Przypominam również o możliwości chatkowań technicznych.

    Pozdrawiam – Robert.

  • Chata na Zagroniu

    Otwarcie Chaty na Zagroniu

    Mamy dla Was dobre wieści, już od najbliższej niedzieli Chata na Zagroniu będzie dostępna dla turystów. Co jednak istotne, korzystający z naszej chatki będą musieli przestrzegać kilku zasad które pozwolą nam spędzić czas nie tylko przyjemnie, ale i bezpiecznie.

  • Chata na Zagroniu

    Weekend drzewno-remontowy

    Wszyscy mamy nadzieję że Chata na Zagroniu w końcu będzie mogła funkcjonować, ale aby to nastąpiło musimy przygotować opał na zimę oraz uporządkować chatę. W związku z tym zapraszam wszystkich na weekend drzewno-remontowy na Zagroniu w weekend 17-18.10.2020r. W planach m.in. cięcie, sprzątanie, remontowanie itp. – dla każdego coś się znajdzie.

    W związku rzeczywistością w jakiej żyjemy Chata aby spełnić wymagania sanitarne może przyjąć tylko ograniczoną ilość osób na nocleg, dlatego proszę o wcześniejszą informację o chęci przybycia do Joli Mazurek tel. +48 538 372 560 lub zagron@skpb.org.

    Robert Konior

  • Bazy namiotowe,  Chata na Zagroniu

    Bazy namiotowe otwarte!

    Drodzy turyści!

    Mamy dla was dobrą wiadomość. W weekend 27-28 czerwca 2020 r. otworzyliśmy nasze bazy namiotowe na Przełęczy Głuchaczki, na Hali Górowej i na Polanie Wały. Niestety Chata na Zagroniu na razie pozostaje zamknięta.

    Sytuacja epidemiczna zmusiła nas do podjęcia decyzji o ograniczeniach w funkcjonowaniu baz tak, aby zarówno bazowi jak i turyści mogli się czuć bezpiecznie oraz by spełnić warunki sanitarne.

    Najważniejsze zmiany w tym roku to możliwość spania na bazie jedynie w namiotach własnych z własnymi śpiworami i karimatami (na Hali Górowej do dyspozycji zostaje również bacówka w mocno ograniczonym wymiarze). Rezerwacja jest obowiązkowa, ze względu na ograniczoną ilość turystów mogących przebywać na bazie. Dostęp do wrzątku i pieca we wiacie/bacówce jest zapewniony. Do gotowania posiłków dla turystów udostępnionych będzie jedynie kilka garnków i patelni. Sztućce, kubki i inne naczynia trzeba sobie zapewnić we własnym zakresie. Krąg ogniskowy będzie udostępniony. Do dyspozycji turystów pozostają również punkty z dostępną wodą do higieny osobistej.

    Zachowanie dystansu pomiędzy turystami oraz korzystanie ze środków dezynfekujących jest obowiązkowe, ale mamy nadzieję że i w tym roku będziecie mogli zebrać pozytywne wspomnienia i poczuć się u nas wyjątkowo