Czas najwyższy aby zapowiedzieć kolejne spotkanie wtorkowe!

W listopadzie naszym gościem będzie fotograf Wojtek Grabowski, który opowie nam o swoich doświadczeniach z kulturą chasydów. Będzie więc, jak pisze Wojtek, o przekraczaniu kulturowych granic, tolerancji, obalaniu stereotypów oraz o sposobach fotografowania w specyficznych (nieprzyjaznych i zamkniętych) środowiskach.

Słów kilka o prelegencie:

Ukończył 5 letnie studia magisterskie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego (Filologia Niderlandzka) oraz Studia Podyplomowe na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego (Psychologia Zarządzania). Jest też absolwentem Krakowskiej Akademii Fotografii.Ukończył także seminarium edukacyjne w zakresie studiów nad Holokaustem w Międzynarodowej Szkole Studiów nad Holokaustem w Yad Vashem w Jerozolimie. Od 2015 roku współpracuje z Państwowym Muzeum Auschwitz Birkenau, gdzie dokumentuje fotograficznie najważniejsze uroczystości i wydarzenia. Był osobistym fotografem Michaela Bloomberga (byłego burmistrza Nowego Jorku) podczas jego wizyty w Polsce. Był także głównym polskim fotografem na Międzynarodowym Marszu Żywych w 2018 roku, w którym uczestniczyli Prezydent Izraela Re’uwen Riwlin oraz Prezydent Polski Andrzej Duda. Jako fotoreporter pracuje dla agencji fotograficznych: „Polskiej Agencji Fotografów FORUM”, Agencji Fotograficznej “AKPA” Polska Press oraz SOPA Images z Hong Kongu. Pracował dla „MasterCard OFF Camera Film Festival” w Krakowie oraz w Warszawie. Jego zdjęcia publikowane są w takich czasopismach jak Newsweek, Polityka, Wprost, Gazeta Prawna, The Guardian, The Washington Post, a także na wielu portalach internetowych. Fotoreportaże i artykuły były publikowane w miesięcznikach: LIBERTE! oraz Poznaj Świat. Jako fotograf wykonuje także sesje biznesowe, korporacyjne, czy modowe na indywidualne zlecenia. Prowadził zajęcia i warsztaty fotograficzne na Akademii Fotografii w Krakowie, dotyczące fotoreportażu, fotografii portretowej i fotografii ślubnej. Obecnie prowadzi prelekcje i autorskie warsztaty fotograficzne w Polsce oraz we Włoszech podczas Milano Fashion Week. Jego zdjęcia wyróżniane były na międzynarodowych konkursach fotograficznych między innymi w Polsce, Australii, Anglii, Holandii, Włoszech, Francji, czy na Malcie. Od kilku lat dokumentuje kulturę i zwyczaje chasydów zarówno w Polsce, jak i w Izraelu.

Poniżej wklejam linka do osobistej strony Wojtka, gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej:

www.wojtekgrabowski.com

Instagram: grabowski_foto

Spotkanie odbędzie się online na platformie Google Meet 23-go listopada 2023, początek tradycyjnie o godz. 19:00. Link do spotkania pojawi się nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem w tym poście. Oto link do spotkania na Google Meet.