tekst: Paulina, zdjęcie: Patryk

W dniach 18-20 czerwca odbył się pierwszy wyjazd nowego Kursu w Beskid Żywiecki. Wędrówkę rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór tuż po dostaniu się pociągiem do Rajczy. Mając za sobą zachód słońca dotarliśmy do Chaty na Zagroniu, gdzie zostaliśmy ciepło powitani herbatą i pysznym ciastem. Następnie nadszedł czas aby lepiej się poznać – nasze śpiewanki trwały do rana.

na szlaku

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od pierwszego wspólnego kanapkowania, a już chwilę później byliśmy na szlaku. Tego dnia prowadzenie grupy przejęły koleżanki ze starszych kursów, Katia i Magda, które pokazały nam, jak się to robi. Nasza trasa tego dnia obejmowała między innymi: Redykalny Wierch, Rysiankę i Halę Górową, gdzie czekał nas kolejny nocleg. W trakcie wędrówki uczyliśmy się jak na podstawie mapy opisać panoramę, jakie kwiaty nas otaczają, poznaliśmy też wiele ciekawostek na temat mijanych miejsc. Po dotarciu na nocleg do bacówki usiedliśmy przy ognisku.

W niedzielę wyruszyliśmy z bacówki na Pilsko. Tego dnia swoich sił w prowadzeniu grupy spróbowali Nikodem, Patryk i Bartek. Na Pilsku prócz oglądania i opisywania panoramy odwiedziliśmy źródełko. Następnie udaliśmy się do Sopotni Wielkiej, gdzie pod pięknym wodospadem zakończyliśmy nasz wyjazd.

W drodze powrotnej podsumowaliśmy weekend. Pierwszy wniosek który przychodzi na myśl – to był fantastyczny wyjazd, pełen praktycznej i ciekawej wiedzy, który wywołał apetyt na więcej.