Moi drodzy. Podczas ostatniego weekendu remontowego na Zagroniu sporo się działo:

1. Udało nam się wykonać fundamenty pod nowy wychodek, do ziemi zostały wkopane 2 tysiąc litrowe zbiorniki, do tego wykonaliśmy żelbetowe fundamenty dzięki którym nowy kibelek przetrwa wieki jeśli nie dłużej. Mamy nadzieję że jeszcze w tym roku uda się go uruchomić.

2. Udało zgromadzić się zapas drewna na cały sezon do ogrzewania chaty, część drzewa została pocięta i ułożona w drewutni.

3. Wykonaliśmy również sporo innych robót ziemnych takich jak wykopanie nowego dołu na bioodpady, wyrównanie miejsca na ławki przed chatą, wyrównaliśmy i powiększyliśmy miejsce do rozbicia namiotów ponad chatą. Z tego powodu wokół chaty jest trochę gliny, ale proszę was o wyrozumiałość w tym zakresie.

4. Co do samej chaty to udało się przemalować podłogę na poddaszu i schody kolejną warstwą lakieru no i jak zwykle wykonaliśmy porządki wewnątrz chaty.

5. I na deser wiadomość dnia, chata doczekała się nowej lodówki.

Dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie mimo deszczowej pogody i zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych edycjach weekendów remontowych o których na pewno damy znać tak aby każdy mógł włączyć się aktywnie w życie chaty, tylko razem możemy uczynić chatę jeszcze piękniejszym miejscem niż jest teraz.

tekst: Robert Konior, zdjęcia: Zwierzu