Przed nami kolejne Spotkanie Wtorkowe – pierwsze w tym roku kalendarzowym! Zapraszamy wszystkich członków naszego Koła, kursantów, osoby zaprzyjaźnione, a także innych zainteresowanych tematami około beskidzkimi.

Tym razem naszym gościem będzie Grzegorz Wasiluk absolwent seminarium Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Prowadzi kanał „Dzwonnik” na YouTube, w którym krótko przedstawia informacje dotyczące prawosławia, a także nagrywa swoje „koncerty” na dzwonach liturgicznych w cerkwiach, katedrach i klasztorach prawosławnych.

Co sam prelegent mówi o swoim wykładzie: „Prawosławie jest drugim co do ilości wiernych wyznaniem w Polsce. Kiedy wszyscy świętujemy Boże Narodzenie, prawosławni dopiero się do niego szykują. Polska Cerkiew używa w większości kalendarza juliańskiego, w którym znana nam data 25 grudnia jest dopiero 7 stycznia. A jak wyglądają te święta? Czy są takie same jak w rzymskim katolicyzmie? Jakie są tradycje? Czy prawosławni też ubierają choinkę i spożywają Wigilię? Czy mają pasterkę? Jak wygląda świętowanie w tradycji łemkowskiej?”

Dla zainteresowanych tematem odsyłamy do kanału „Dzwonnik”, natomiast na dla osób pragnących dowiedzieć się więcej do dołączenia we wtorek 16 stycznia za pośrednictwem linku od godziny 18:30 https://meet.google.com/ccs-msgk-aof

Zapraszamy!